Νότιγχαμ Φόρεστ - Μπρέντφορντ 1-1: Άντεξε με δέκα παίκτες και πήρε το βαθμό της ισοπαλίας

Η Νότιγχαμ Φόρεστ αγωνίστηκε για σχεδόν ένα ημίχρονο με παίκτη λιγότερο απέναντι στην Μπρέντφορντ, όμως κατάφερε με αυταπάρνηση να πάρει την ισοπαλία με 1-1.

Η Νότιγχαμ Φόρεστ αν και αγωνίστηκε με παίκτη λιγότερο για σχεδόν ένα ημίχρονο απέναντι στην Μπρέντφορντ, πήρε το βαθμό της ισοπαλίας (1-1) με το γκολ του Ντομίνγκες στο 65′.

Οι γηπεδούχοι μπήκαν καλύτερα στο ματς και μάλιστα σκόραραν με τον συνήθη ύποπτο, Αβονίγι, όμως το γκολ του επιθετικού της Νότιγχαμ ακυρώθηκε για οφσάιντ.

Στο δεύτερο μέρος η Μπρέντφορντ έμεινε με παίκτη παραπάνω στο ματς λόγω της αποβολής του Νιακατέ με δεύτερη κίτρινη κάρτα, ενώ ένα λεπτό αργότερα και συγκεκριμένα στο 58′, ο Νόοργκαρντ άνοιξε το σκορ για τους φιλοξενούμενους.

Η Φόρεστ όμως δεν παράτησε το ματς, πίεσε για την ισοφάριση και τελικά βρήκε το γκολ με τον Ντομίνγκες στο 65′ μετά από πάσα του Τόφολο για να πάρει το βαθμό.

Πλέον η Νότιγχαμ Φόρεστ βρίσκεται με 8 βαθμούς στην 11η θέση της Premier League, ένα μόλις βαθμό κάτω από την Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ.