Premier League: Τη νίκη μέσα από τα χέρια της έχασε η Νότιγχαμ με τη Λούτον 2-2 από 2-0

Γουντ Φόρεστ

Σοκ στο φινάλε για τη Νότιγχαμ που προηγήθηκε 2-0 της Λούτον για την 9η αγωνιστική της Premier League αλλά ισοφαρίστηκε στις καθυστερήσεις!

Μια νίκη που είχε στο… τσεπάκι έχασε μέσα από τα χέρια της η Νότιγχαμ Φόρεστ φιλοξενώντας τη Λούτον στο City Ground για την 9η αγωνιστική της Premier League. Η ομάδα του Βαγγέλη Μαρινάκη ήταν πολύ καλύτερη (19-13 τελικές, 57-43% κατοχή) στο μεγαλύτερο μέρος του αγώνα και προηγήθηκε 2-0 στο 76′ χάρη σε δύο γκολ του Γουντ (στο 48′ το 1-0) από ισάριθμες ασίστ του Ελάνγκα.

Μάλιστα το 2-0 παρέμενε ως και το 83′ που μείωσε σε 2-1 ο Ογκμπένε μ’ ένα πολύ οριακό γκολ που εξέτασε αρκετά λεπτά το VAR για πιθανό οφ σάιντ αλλά εν τέλει κατακύρωσε. Έτσι στο 90+2′ ο Αντεμπάγιο ισοφάρισε σε 2-2 με κοντινό σουτ.

Τρία λεπτά μετά ο Γουντ έστειλε για 3η φορά τη μπάλα στα δίχτυα αλλά από θέση οφ σάιντ και ακυρώθηκε το τέρμα.