Ισπανία: Ισόπαλο το ντέρμπι στην Ανδαλουσία

Σεβίλλη και Ρεάλ έμειναν στο 1-1 στο ντέρμπι της αγωνιστικής στην Ισπανία σε ένα ματς που κρίθηκε ουσιαστικά μέσα σε 4 λεπτά.

Η Ρεάλ έχασε την ευκαιρία να αυξήσει τη διαφορά της από την Τζιρόνα καθώς δεν μπόρεσε να περάσει από την Ανδαλουσία και την αναμέτρηση με την Σεβίλλη, όπου τελείωσε 1-1.

Το παιχνίδι κρίθηκε ουσιαστικά μέσα σε 4′ λεπτά, όταν η Σεβίλλη πήρε το προβάδισμα στο σκορ στο 74′ με αυτογκόλ του Αλάμπα, αλλά για τη «βασίλισσα» κατάφερε να σώσει το βαθμό ο Ντάνιο Καρβαχάλ στο 78′.

Με αυτό το αποτέλεσμα η Ρεάλ παρέμεινε μεν στην κορυφή με 25 βαθμούς, η Τζιρόνα είναι δεύτερη με 22 αλλά και ένα παιχνίδι λιγότερο, αυτό της Κυριακής με την Αλμερία. Παιχνίδι λιγότερο έχει και η Μπαρτσελόνα που είναι τρίτη με 21 βαθμούς και την Κυριακή επίσης, υποδέχεται την Μπιλμπάο.