Ολυμπιακός Μεταγραφές: Ο Χολσγκρόουβ ταπείνωσε την Πόρτο και ετοιμάζει βαλίτσες για Πειραιά

Ο Ολυμπιακός «είδε» τον Τζόρνταν Χολσγκρόουβ να πετυχαίνει ένα τρομερό γκολ επί της Πόρτο δίνοντας στην Εστορίλ μια κομβικής σημασίας νίκη σε μια μεγάλη έκπληξη του πρωταθλήματος, σε μια περίοδο που φουντώνει η κουβέντα για απόκτηση «κόφτη»…

Ο Ολυμπιακός στις καλοκαιρινές μεταγραφές του έκανε την έκπληξη με την απόκτηση του Τζόρνταν Χολσγκρόουβ από την πορτογαλική Πάσος Φερέιρα.

Βέβαια ο Τζόρνταν Χολσγκρόουβ δεν φόρεσε την ερυθρόλευκη φανέλα. Ο Ολυμπιακός τον παραχώρησε με την μορφή του δανεισμού στην Εστρέλα.

Ο 24χρονος Σκοτσέζος χαφ, ο οποίος εκπροσωπείται από το μεγάλο μανατζερικό γραφείο Stellar, το περασμένο Σάββατο είδε το όνομα του να γίνεται πρωτοσέλιδο.

Γιατί με δικό του γκολ η Εστρέλα επικράτησε 1-0 της ισχυρής Πόρτο μέσα στο «Ντραγκάο». Μια νίκη που ήταν μόλις η δεύτερη για την Εστορίλ στα 10 ματς πρωταθλήματος.

Ο Χολσγκρόουβ έκανε μια εκπληκτική εκτέλεση φάουλ για να στείλει την μπάλα στα δίχτυα στο 75ο λεπτό της αναμέτρησης.

Φυσικά και ο Ολυμπιακός παρακολουθεί τον διεθνή χάφ, όπως κάνει και με τους άλλους βασικούς. Αλλά ο Χολσγκρόουβ δείχνει πως έχει τα στοιχεία εκείνα που θα τον βοηθήσουν να κερδίσει μια θέση στο ρόστερ της ομάδας. Δεν αποκλείεται, μάλιστα, επειδή γίνεται ήδη κουβέντα για προσθήκη αμυντικού μέσου, λόγω των προβλημάτων που αντιμετωπίζει ο Ιμπόρα, να τον δούμε πολύ σύντομα στον Πειραιά, ως μόνιμο κάτοικο…