Μαρτίνεθ στους παίκτες: «Εγώ φταίω - Είμαστε Ολυμπιακός και πρέπει να αντιδράσουμε»
![Ντιέγκο Μαρτίνεθ](https://sportday.gr/images/2023/10/05/diego-960x570.jpg)
Ο προπονητής του Ολυμπιακού Ντέγκο Μαρτίνεθ ανέλαβε για μία ακόμα φορά την ευθύνη της τραγικής εμφάνισης και της ήττας από τη Φράιμπουργκ μιλώντας στους παίκτες του μία μέρα μετά το εφιαλτικό παιχνίδι στη Γερμανία.
Ο Ολυμπιακός δεν έχει ξεπεράσει ακόμα το σοκ της συντριβής από τη Φράιμπουργκ και όπως ήταν επόμενο, το κλίμα στο ποδοσφαιρικό τμήμα είναι βαρύ κι ασήκωτο κι αυτό φάνηκε ξεκάθαρα και στο ταξίδι της επιστροφής από τη Γερμανία στην Ελλάδα.
Κανείς δεν είχε διάθεση να ψελλίσει το παραμικρό και η αποστολή που επέστρεψε λίγο μετά τις τέσσερις τα ξημερώματα της Παρασκευής πήγε απευθείας στο Ρέντη. Εκεί όλη η ομάδα κοιμήθηκε στους ξενώνες του προπονητικού κέντρου και στις 11 το πρωί υπήρχε προγραμματισμένη προπόνηση για όσους έπαιξαν ελάχιστα ή καθόλου, ενώ όσοι αγωνίστηκαν με τη Φράιμπουργκ, έκαναν αποθεραπεία.
Εκεί ο Ντιέγκο Μαρτίνεθ βγήκε μπροστά και μιλώντας στους ποδοσφαιριστές αλλά και στους συνεργάτες του, ανέλαβε ξανά την ευθύνη για την ήττα στη Γερμανία, ενώ ζήτησε αντίδραση.
«Είναι δική μου η ευθύνη, εγώ φταίω για την ήττα. Τα κάναμε όλα λάθος. Ήταν μια κακή βραδιά για όλους μας, αλλά πρέπει να συνεχίσουμε», τόνισε ο Ισπανός τεχνικός και πρόσθεσε: «Το είπα και το επαναλαμβάνω, είμαι ο πρώτος που ευθύνεται για ότι συνέβη. Όμως, είμαστε Ολυμπιακός και πρέπει να αντιδράσουμε, να παλέψουμε και να πετύχουμε νίκες. Έχουμε μπροστά μας ένα δύσκολο και σημαντικό παιχνίδι εκτός έδρας με τον Βόλο και πρέπει να παρουσιαστούμε διαφορετικοί και να κερδίσουμε».
ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΑΚΟΜΑ
- Παναθηναϊκός-Μπότεφ 2-1: Η γκάφα του Βιλένα «έσβησε» το πλεονέκτημα και το VAR τον έσωσε από το κάζο
- ΠΑΟΚ: Το deja vu της προετοιμασίας και η μαλλιασμένη γλώσσα του Λουτσέσκου
- Αγγελόπουλοι για Σλούκα: «Δηλώσεις εκτός λογικής - Πίστευα θα ζητήσει συγγνώμη»
- Ολυμπιακός Μεταγραφές: Πλησιάζει ο Βέλντε
- ΕΡΤ Παρίσι 2024: Η παραδοχή, οι δικαιολογίες και οι αυθαιρεσίες Χατζηγεωργίου που δεν σβήνουν!