Αϊντραχτ - Μπάγερν 5-1: «Επική» πεντάρα και διασυρμός για τους Βαυαρούς

Η Αϊντραχτ με μια εξωπραγματική εμφάνιση, διέσυρε την Μπάγερν, καθώς τη νίκησε με 5-1 και την υποχρέωσε σε μια από τις πιο βαριές ήττες στην ιστορία της.

Ενα εντυπωσιακό απόγευμα έζησαν οι οπαδοί της Αϊντραχτ στο παιχνίδι με την Μπάγερν, καθώς είδαν την ομάδα τους να διαλύει την αντίπαλό της με το εντυπωσιακό 5-1.

Η αρχή έγινε από το 12ο λεπτό της αναμέτρησης, όταν ο Μαρμούς άνοιξε το σκορ.

Στο 32′ ο Νόιερ δεν μπόρεσε να κάνει κάτι για να σταματήσει τον Εμπιμπέ, που έγραψε το 2-0.

Στο 36′ ήταν η σειρά του Λάρσον να σκοράρει και να ανεβάσει το δείκτη του σκορ στο 3-0.

Η Μπάγενρ προσπάθησε να αντιδράσει και λίγο πριν από τη λήξη του ημιχρόνου, ο Κίμιχ ήταν αυτός που μείωσε σε 3-1.

Στο δεύτερο ημίχρονο, οι γηπεδούχοι συνέχισαν να κυριαρχούν στον αγωνιστικό χώρο και στο 49′ με το δεύτερο γκολ του Εμπιμπέ έφτασαν στο 4-1.

Το τελικό 5-1 έγραψε στο 60′ ο Κνάουφ.

Η Αϊντραχτ κατάφερε να σκοράρει 5 φορές σε διάστημα μιας ώρας αγώνα, κάτι που είχε να συμβεί στην Μπάγερν από το 1975. Μόνο που και πάλι η ομάδα της Φρανγκφούρτης ήταν αυτή που είχε σημειώσει την ανάλογη επίδοση με το κοντέρ τότε να σταματάει στα 6 γκολ!