Κρίσταλ Πάλας - Λίβερπουλ 1-2: Μια ακόμα ανατροπή και... κορυφή η ομάδα του Κλοπ

Με μια ακόμα ανατροπή, την 7η στη φετινή περίοδο, πέρασε από την έδρα της Κρίσταλ Πάλας η Λίβερπουλ. Στο 94′ ο Ελιοτ διαμόρφωσε το τελικό 1-2 που στέλνει τους «κόκκινους», έστω και προσωρινά στην κορυφή της βαθμολογίας της Premier League.

Παραδοσιακά η Κρίσταλ Πάλας δυσκολεύει τη Λίβερπουλ και το ίδιο έγινε και φέτος στο πλαίσιο της 16ης αγωνιστικής της Premier League. Για μια ώρα αγώνα η ομάδα του Κλοπ δεν μπορούσε να βρει τις λύσεις κόντρα στους ψυχωμένους γηπεδούχους και μάλιστα βρέθηκε και πίσω στο σκορ.

Στο 57′ ο Ματεντά με πέναλτι άνοιξε το σκορ για την Πάλας. Ομως η ομάδα του Χότζον έμεινε με παίκτη λιγότερο στο 74′ λόγω αποβολής του Αγιού και στο επόμενο λεπτό ο Μοχάμεντ Σαλάχ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα και ισοφάρισε, πετυχαίνοντας το 150ό γκολ στην Premier League και 200ό συνολικά στη σπουδαία καριέρα του με τη φανέλα των «κόκκινων».

Στη συνέχεια η Λίβερπουλ πίεσε για το γκολ της νίκης και το πέτυχε στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων με τον Ελιοτ, ανεβαίνοντας στην κορυφή της βαθμολογίας.