Premier League: Απίστευτο κάζο για τη Γιουνάιτεντ, ήττα (0-3) από την Μπόρνμουθ

Μπορεί η Γιουνάιτεντ να σάρωσε τα βραβεία της Premier League για το Νοέμβριο, όμως το Σάββατο την περίμενε ένα απίστευτο κάζο και μάλιστα εντός έδρας, καθώς ηττήθηκε 0-3 από την Μπόρνμουθ. «Βαθμός χρυσάφι» για τη Νότινγχαμ στο «Μολινό».

Η Γιουνάιτεντ ήταν απογοητευτική προκαλώντας την έντονη αντίδραση των φιλάθλων της, στην αναμέτρηση με την Μπόρνμουθ. Το τελικό 0-3 ίσως και να στείλει τον Τεν Χαγκ στην έξοδο, καθώς οι διαμαρτυρίες των οπαδών προς το πρόσωπό του ήταν έντονες.

Η Μπόρνμουθ εκμεταλλεύτηκε τα αμυντικά λάθη των «κόκκινων διαβόλων» και κατάφερε να προηγηθεί με τα γκολ των Σολάνκε (5′) και Μπίλινγκ (68). Οι γηπεδούχοι προσπάθησαν να επιστρέψουν στο ματς, αλλά οι φιλοξενούμενοι «χτύπησαν» για τρίτη φορά στο 73ο λεπτό με τον Σένεσι και λίγο έλειψε να δεχτούν και τέταρτη «σφαλιάρα» με τον Ουαταρά στις καθυστερήσεις, αλλά το γκολ του ακυρώθηκε από το VAR.

Η Μπράιτον δεν μπόρεσε να νικήσει την Μπέρνλι (1-1) στο γήπεδο της και η Σέφιλντ πήρε βαθιά βαθμολογική ανάσα με το 1-0 επί της Μπρέντφορντ.

Τέλος σημαντικό βαθμό στο Μολινό πήρε η Νότινγχαμ Φόρεστ. Το σκορ άνοιξε στο 14′ ο Τόφολο, όμως οι γηπεδούχοι κατάφεραν να ισοφαρίσουν με τον Ματέους Κούνια στο 32′.