Νότιγχαμ Φόρεστ: Εντονα παράπονα για τη διαιτησία κόντρα στη Μπόρνμουθ

Η Νότιγχαμ Φόρεστ γνώρισε την ήττα από την Μπόρνμουθ με 3-2, αλλά εξέφρασε και έντονα παράπονα για την διαιτησία του Τζόουνς, φτάνοντας μάλιστα στο σημείο να ζητήσει την εξαίρεσή του από τα παιχνίδια της.

Η ήττα από την Μπόρνμουθ και μάλιστα εντός έδρας, όπως είναι φυσικό δεν άρεσε σε κανέναν στις τάξεις της Νότιγχαμ. Πόσο μάλλον όταν αυτή ήρθε μετά από διαιτητικά λάθη, τα οποία σύμφωνα με τους ανθρώπους της ομάδας ήταν σοβαρά και αδικαιολόγητα.

Σε τέτοιο βαθμό που με επιστολή του ο σύλλογος του Νότινγχαμ προς την επιτροπή διαιτησίας της αγγλικής λίγκας, ζήτησε να μην ξανασφυρίξει αγώνα της ο Τζόουνς, τουλάχιστον μέχρι να διευκρινιστεί τι έγινε στην συγκεκριμένη αναμέτρηση.

Η Νότινγχαμ διαμαρτύρεται για την αποβολή του Μπολί στο 23ο λεπτό της αναμέτρησης, αλλά και για το γεγονός ότι λίγο πριν το ημίχρονο δεν της δόθηκε πέναλτι για χέρι αντιπάλου. Μάλιστα σύμφωνα με την εφημερίδα «Telegraph» ο υπεύθυνος της επιτροπής διαιτησίας Χάουαρντ Γουέμπ επικοινώνησε προσωπικά με τον προπονητή της Νότιγχαμ Φόρεστ, Νούνο Εσπίριτο Σάντο και επιβεβαίωσε ότι ο διαιτητής έκανε ένα πολύ σοβαρό λάθος στην φάση της δεύτερης κίτρινης κάρτας.