Λαμία- Κηφισιά 4-1: Το «γύρισε» με... στυλ και επέστρεψε στις νίκες

Η Λαμία επικράτησε με 4-1 της Κηφισιάς και μάλιστα με ανατροπή, καθώς βρέθηκε από πολύ νωρίς πίσω στο σκορ με γκολ του Λαντρ στο 12ο λεπτό. Σιμόν στο 23ο και Μαρτίνεζ στο 37ο λεπτό έκαναν την ανατροπή πριν το ημίχρονο. Σφράγισαν το τρίποντο ο Καρλίτος στο 56′ και ο Μάλτση στο 88′.

Η Λαμία νίκησε με 4-1 σε ένα πολύ όμορφο παιχνίδι την Κηφισιά για την 19η αγωνιστική της Super League στο Αθανάσιος Διάκος. Η ομάδα της Φθιώτιδας βρέθηκε να χάνει με γκολ του Λαντρ μόλις στο 12ο λεπτό, όμως κατάφερε να το γυρίσει πριν καν βγει το ημίχρονο με γκολ των Σιμόν και Μαρτίνεζ στο 23ο και το 37ο λεπτό της αναμέτρησης. Τη νίκη σφράγισαν ο Καρλίτος στο 56′ και ο Μάλτση στο 88′.

Η Κηφισιά μπήκε μπροστά στο σκορ νωρίς στο παιχνίδι. Μετά από γέμισμα από τα αριστερά, ο Τεσέιρα πήρε την πρώτη κεφαλιά δίνοντας ύψος στην μπάλα και ο Λαντρ από κοντά σκόραρε, μόλις στο 12′.

Η Λαμία έφερε στα ίσια το ματς, έπειτα από εκτέλεση φάουλ, η άμυνα της Κηφισιάς έδιωξε εκτός περιοχής. Ο Σιμόν σούταρε, η μπάλα βρήκε στον Πέιο, αλλάζοντας πορεία και κατέληξε στα δίχτυα του Αναγνωστόπουλου.

Η Λαμία έφερε «τούμπα» το παιχνίδι, με τον Ακούνια, ο οποίος έβγαλε σε θέση τετ α τετ τον Μαρτίνεθ και εκείνος πλάσαρε για το 2-1. Αρχικά το γκολ ακυρώθηκε ως οφσάιντ, αλλά με την παρέμβαση του VAR μέτρησε κανονικά.

Το 3-1 έγραψε ο Καρλίτος έπειτα λάθος εκτέλεση φάουλ από τον Πέιο, που έστρωσε την μπάλα στον Ισπανό επιθετικό και αυτός δεν δυσκολεύτηκε να νικήσει τον Αναγνωστόπουλο με πλασέ από κοντινή απόσταση.

Το τελικό 4-1 έγραψε ο Μάλτση βάζοντας το «κερασάκι» στην αναμέτρηση στο 88ο λεπτό.