ΠΑΟΚ: Το πρώτο μήνυμα της ΠΑΕ μετά τον αποκλεισμό στο κύπελλο

Μήνυμα συσπείρωσης και ανασύνταξης έστειλε η «ασπρόμαυρη» ΠΑΕ αναφορικά με τον αποκλεισμό από το Κύπελλο και την χαμένη ευκαιρία παρουσίας σε έναν τελικό.

Ο Παναθηναϊκός κατόρθωσε στην διαδικασία των πέναλτι  να πανηγυρίσει την πρόκριση στον τελικό του Κυπέλλου Ελλάδας σε ένα φινάλε που δεν … συνιστάται για καρδιακούς.

Βάση των εξελίξεων, λογικά στο στρατόπεδο του ΠΑΟΚ επικρατεί στενοχώρια και πίκρα για την τροπή που πήρε στο τέλος του ο αγώνας. Έτσι, δημοσιοποίησε και την  δική της θέση, η ΠΑΕ ΠΑΟΚ    μέσω της επίσημης ιστοσελίδας της για τον αποκλεισμό των «ασπρόμαυρων» από τον Παναθηναϊκό, σημειώνοντας ότι οι παίκτες κατέθεσαν «σώμα και ψυχή» στον αγωνιστικό χώρο, αλλά στάθηκαν άτυχοι και στερήθηκαν στις τελικές λεπτομέρειες την πολυπόθητη πρόκριση.

Μεταξύ άλλων, η επίσημη τοποθέτηση της ΠΑΕ ΠΑΟΚ, υπερθεματίζει:

«Σε ένα παιχνίδι-θρίλερ, ο ΠΑΟΚ ήταν η καλύτερη ομάδα, έπαιξε το ποδόσφαιρό του, έφτασε μια φάση και τρία πέναλτι μακριά από το τελικό, αλλά η τύχη ήταν με το μέρος του Παναθηναϊκού, που ισοφάρισε στην τελευταία φάση του αγώνα και επικράτησε με 6-5 στη διαδικασία των πέναλτι, με τον ΠΑΟΚ να μην καταφέρνει τρεις φορές να τελειώσει τη διαδικασία των πέναλτι υπέρ του.

Ένα ισχυρό πλήγμα, μια πικρή βραδιά στην Αθήνα για την ομάδα μας που έμεινε εκτός ενός στόχου. Δεν αξίζουν όμως δάκρυα γι’ αυτή την ομάδα, που τα έδωσε όλα για 130 λεπτά, κόντρα σε κάθε πιθανή αντιξοότητα, αλλά για κάποιες μικρές λεπτομέρειες έμεινε εκτός τελικού».