ΠΑΟΚ Μιχαηλίδης: Η συγκινητική αφιέρωση στον πατέρα του - «Το γκολ το βάλαμε μαζί»

Ο Γιάννης Μιχαηλίδης είχε μια ξεχωριστή αφιέρωση, για το γκολ που σημείωσε, στην αναμέτρηση κόντρα στην Λαμία, προς τον πατέρα του, που τον παρακολουθεί πλέον από ψηλά!

Ο ΠΑΟΚ κατάφερε να υπερβεί την «σθεναρή» αντίσταση της Λαμίας και να πετύχει σπουδαία, για την οικονομία του πρωταθλήματος, νίκη με 3-1 στην Τούμπα.

Έτσι σε συνδυασμό με την ήττα της ΑΕΚ στην έδρα του Παναθηναϊκού, ο Δικέφαλος του Βορρά  είναι μόνος πρώτος στην κορυφή της Super League.

Ο Γιάννης Μιχαηλίδης, είχε «κομβικό» ρόλο στην ανατροπή του σκηνικού, που είχε διαμορφωθεί στο πρώτο ημίχρονο, με την ομάδα της Φθιώτιδας να βρίσκεται μπροστά στο σκορ με 0-1.

Τότε λοιπόν, ο 24χρονος Έλληνας αμυντικός με γκολ του στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου έγραψε το 1-1, ανοίγοντας από εκεί και πέρα διάπλατα το δρόμο της ανατροπής.

Το καθοριστικό αυτό γκολ του το αφιέρωσε στον πατέρα του που πλέον δεν βρίσκεται εν ζωή και καμαρώνει το γιο του να παίζει με την ασπρόμαυρη φανέλα, από ψηλά.

Με ανάρτηση του στο Instagram, o Μιχαηλίδης έκανε την σχετική, συναισθηματικά φορτισμένη, αφιέρωση.

Συνόδευσε μάλιστα και την δημοσίευση του με την εξής λεζάντα: «Το σημερινό το βάλαμε μαζί. Ήσουν, είσαι και θα είσαι για πάντα δίπλα μου και ξέρω πως θα μας προσέχεις πλέον από εκεί ψηλά…».