Λιονέλ Μέσι: Τρέλανε κόσμο με πέντε ασίστ και ένα γκολ σε ένα ημίχρονο!

O πλέον 36χρονος Λιονέλ Μέσι ήταν ο δημιουργός ΠΕΝΤΕ ασσίστ και ενός γκολ μόλις σε ένα ημίχρονο, με τον Αργεντινό μάγο της Ίντερ Μαϊάμι να μας αφήνει με το στόμα ανοιχτό για ακόμα μια φορά.

Μπορεί ο Λιονέλ Μέσι να έχει φτάσει την ηλικία των 36 και να απομακρύνεται από τα φώτα της Ευρώπης, αλλά ακόμα και τώρα ο «GOAT» δεν σταματάει να μας εκπλήσσει κάνοντας μαγικά μέσα σε μόλις ένα ημίχρονο.

Το αστέρι της Ίντερ Μαϊάμι κατάφερε να μας μαγέψει ακόμα μια φορά με τα πράγματα που έκανε απέναντι στην Νιού Γιορκ Ρέντμπουλς στο MLS, καθώς μέσα στο δεύτερο ημίχρονο κατάφερε να σκοράρει μια φορά και να δώσει ΠΕΝΤΕ ασσίστ στην νίκη της Ίντερ Μαϊάμι με 6-2.

Στο παρελθόν είχε σκοράρει 5 γκολ, στην φάση των 16 του Champions League της σεζόν του 2011/2012 απέναντι στην Μπάγερ Λεβερκούζεν. Ωστόσο πέντε ασσίστ σε ένα ματς δεν το είχε καταφέρει ούτε στις εξωπραγματικές του σεζόν με την Μπαρτσελόνα, αποδεικνύοντας ότι όσα χρόνια και να περάσουν το ποδόσφαιρο δεν ξεχνιέται.