Ολυμπιακοί Αγώνες: Το απόλυτο μπάχαλο στο Αργεντινή - Μαρόκο - Εισβολή οπαδών, δίωρη διακοπή στο 2-2 και λήξη αγώνα με 1-2

Δεν ξεκίνησε και με τον ιδανικότερο τρόπο το τουρνουά ποδοσφαίρου των Ολυμπιακών Αγώνων του Παρισιού, καθώς η ολιγωρία των αρχών να συγκρατήσουν τους εισβολείς – οπαδούς, οδήγησε στην διακοπή του αγώνα.

Στις καθυστερήσεις του αγώνα της Αργεντινής με το Μαρόκο για την πρώτη αγωνιστική των Ολυμπιακών Αγώνων, η «αλμπισελέστε» ισοφάρισε σε 2-2 τους Αφρικανούς, με αρκετούς οπαδούς να εισβάλλουν στον αγωνιστικό χώρο.

Το παιχνίδι είχε ήδη 15 λεπτά καθυστερήσεις, λόγω πρότερων εισβολών από οπαδούς, με τις αρμόδιες αρχές να δείχνουν ανικανότητα να ανταπεξέλθουν στην δουλειά τους.

Μετά από δύο ώρες κι ενώ το γήπεδο είχε αδειάσει, ο διαιτητής διέταξε τον έλεγχο του γκολ που είχε βάλει η Αργεντινή μέσω VAR, όπου και διαπιστώθηκε ότι υπάρχει οφσάιντ.

Το τέρμα ακυρώθηκε και η αναμέτρηση έληξε με 1-2 υπέρ του Μαρόκου.