Μίλαν-Τορίνο 2-2: Οι «Ροσονέρι» γλίτωσαν το κάζο με buzzer beater του Οκαφόρ

Η Μίλαν βρέθηκε να χάνει με 2-0 από την Τορίνο, ωστόσο με δυο γκολ στα τελευταία λεπτά της αναμέτρησης, γλίτωσε το κάζο και πήρε τον βαθμό της ισοπαλίας (2-2).

Η σεζόν ξεκίνησε με το… αριστερό για την Μίλαν, αφού έχασε δυο πολύτιμους βαθμούς για την συνέχεια του πρωταθλήματος, απο την Τορίνο, ωστόσο τα πράγματα θα μπορούσαν να είναι και χειρότερα. Η ομάδα του Φονσέκα φιλοξενούσε την Τορίνο και βρέθηκε να χάνει με 2-0. Πρώτα ήταν ο Τιό που στο 30ο λεπτό έστειλε άθελα του την μπάλα στα δίχτυα της ομάδας του. Στο δεύτερο ημίχρονο και στο 68ο λεπτό, έπειτα απο σέντρα του Λατσάρο, ο Σαπάτα διπλασίασε το προβάδισμα της Τορίνο (2-0).

Οι γηπεδούχοι «ξύπνησαν» στα τελευταία λεπτά της αναμέτρησης, με τον Μοράτα να προειδοποιεί για αυτό που θα συνέβαινε, με ένα γκολ στο 81ο λεπτό που όμως ακυρώθηκε ως οφσάιντ. Λίγα λεπτά μετά, στο 89′ ο Ισπανός σκόραρε ξανά, με το γκολ να μετράει αυτή την φορά.

Στο 90+5′ ο Μούσα σέντραρε, ο Οκαφόρ ήταν στην ιδανική θέση, πλάσαρε από το σημείο του πέναλτι και ισοφάρισε σε 2-2, σε ένα «buzzerbeater» που ουσιαστικά έσωσε την παρτίδα για την Μίλαν, αφού σε ένα παιχνίδι που έμοιαζε χαμένο, κατάφερε να πάρει τον βαθμό της ισοπαλίας.