Premier League: Οπαδός της Μπράιτον πανηγύρισε με απίθανο τρόπο το «κάζο» της Γιουνάιτεντ

Η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ γνώρισε την ήττα απο τους «Γλάρους» που πέτυχαν γκολ στις καθυστερήσεις (2-) και ένας οπαδός της ομάδας το πανηγύρισε με… ιδιαίτερο τρόπο.

Μετά από ένα  γεμάτο συγκινήσεις παιχνίδι ανάμεσα σε Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ και Μπράιτον, οι γηπεδούχοι «Γλάροι» επικράτησαν στην έδρα τους (2-1) με…buzzer-beater και έκαναν το 2/2 στο πρωτάθλημα της Premier League.

Ο Γουέλμπεκ ήταν αυτός που άνοιξε το σκορ στο 32ο λεπτό με προβολή (φτάνοντας τα 100 γκολ στην πρώτη κατηγορία), για να έρθει ένα λεπτό μετά να ισοφαρίσει ο Ράνσφορντ, με ένα γκολ που ακυρώθηκε ως οφσάιντ στο ξεκίνημα της φάσης. Οι φιλοξενούμενοι δεν τα παράτησαν και βρήκαν το γκολ της ισοφάρισης με τον Ντιαλό να πατάει στην περιοχή, να σουτάρει και να γράφει το 1-1.

Η απάντηση της Μπράιτον ήρθε στο πέμπτο λεπτό των καθυστερήσεων με τον Ζοάο Πέδρο να διαμορφώνει το τελικό 2-1.

Όπως είναι λογικό, οι φίλοι της Μπράιτον τρελάθηκαν με την νίκη, αλλά και με τον τρόπο όπου ήρθε αυτό το «τρίποντο». Με την κάμερα να γυρίζει στον Έρικ Τεν Χαγκ, ο φακός… συνέλαβε δυο οπαδούς των γηπεδούχων να τον κοροιδεύουν, με τον ένα να έχει ντυθεί… γλάρος και τον άλλο να έχει μια ίδια μάσκα κρατημένη στο χέρι.