Πορτογαλία - Σκωτία: Απίθανο σκηνικό με εισβολέα οπαδό να ετοιμάζεται να σκοράρει στο 95'!

Ενα απίστευτο σκηνικό έλαβε χώρα στα τελευταία δευτερόλεπτα του Πορτογαλία – Σκωτία στο “Λουζ”, όταν ένας οπαδός που εισέβαλλε στον αγωνιστικό χώρο παραλίγο να σκοράρει παίρνοντας θέση δίπλα στον Ρονάλντο στην μεγάλη περιοχή.

Η Πορτογαλία του Κριστιάνο Ρονάλντο επικράτησε 2-1 της Σκωτίας, με τον ίδιο να είναι για ακόμα μια φορά πρωταγωνιστής σκοράροντας στο 88ο λεπτό και χαρίζοντας έτσι την νίκη στην ομάδα του Ρομπέρτο Μαρτίνεθ.

Ωστόσο μερικά λεπτά αργότερα κάποιος παραλίγο να του κλέψει την δόξα, συγκεκριμένα στο 95ο λεπτό και λίγο πρίν ο διαιτητής Μαριάνι σφυρίξει την λήξη της αναμέτρησης, οι Πορτογάλοι ψάχνανε τρίτο γκολ, με έναν οπαδό να εισβάλλει στον αγωνιστικό χώρο παίρνοντας θέση δίπλα στον Κριστιάνο σε γύρισμα του Μπρούνο Φερνάντες στην περιοχή. Δυστυχώς για τον ίδιο η μπάλα δεν έφτασε σε αυτόν χάνοντας την ευκαιρία να χριστεί σκόρερ.