Europa League: Τι έκαναν οι αντίπαλοι του Ολυμπιακού

Η Ρέιντζερς κατάφερε να πάρει ένα σημαντικό «διπλό», ενώ η Μάλμε ήρθε ισόπαλη απέναντι στην ΑΙΚ Στοκχόλμης.

Η Ρέιντζερς, που είναι μια από τους αντιπάλους του Ολυμπιακού στο Europa League, επέστρεψε στις νίκες απέναντι στη Νταντί Γιουνάιτεντ, την οποία και νίκησε με το τελικό 1-0, με την ομάδα του Φιλίπ Κλεμέν να φεύγει με το «διπλό» με  ένα γκολ του Λόρενς στο 7ο λεπτό.

Η Μάλμε δεν τα κατάφερε στην έδρα της ΑΙΚ Στοκχόλμης, σε ένα παιχνίδι που είχε αρκετές ευκαιρίες, δεν σημειώθηκε κανένα τέρμα. Οι δυο ομάδες πήραν τον βαθμό της ισοπαλίας με το τελικό σκορ να γράφει το 0-0.

Όσον αφορά την Πόρτο, η Φαρένσε της έβαλε δύσκολα, ωστόσο οι γηπεδούχοι πήραν την νίκη. Ο Γκαλένο άνοιξε το σκορ στο 48ο λεπτό έπειτα από εύστοχη εκτέλεση πέναλτι, με την απάντηση της Φαρένσε να έρχεται μόλις τρία λεπτά μετά με γκολ του Τομανε (51′). Την τελευταία λέξη την είπε ο Ομοροντιόν που διαμόρφωσε με δικό του τέρμα, το τελικό 2-1.