Τζούρισιτς: «Να βλέπουμε όλους τους αγώνες σαν να είναι οι τελευταίοι της ζωής μας»

Ο πρωταγωνιστής της αναμέτρησης στην νίκη του Παναθηναϊκού με τον Πανσερραϊκό, έκανε δηλώσεις στην Cosmote Tv, εξηγώντας το πόσο σημαντικό είναι κάθε παιχνίδι των «πρασίνων», καθώς και την νοοτροπία που πρέπει να το αντιμετωπίζουν.

Με τον Τετέ δημιουργό κι εκτελεστή και τον Τζούρισιτς να έρχεται από τον πάγκο σκοράροντας δις, ο Παναθηναϊκός γλίτωσε τα… «εμφράγματα» στο κεκλεισμένων των θυρών ΟΑΚΑ και επικράτησε στο τέλος με 3-1 του αξιόμαχου Πανσερραϊκού.

Σε δηλώσεις του, ο πρωταγωνιστής της αναμέτρησης, Φίλιπ Τζούρισιτς έκανε ξεκάθαρο το γεγονός πως οι «πράσινοι» θα πρέπει να βλέπουν κάθε παιχνίδι στην Super League ως τελικό, ενώ ταυτόχρονα δήλωσε ευτυχισμένος για την ομάδα που αγωνίζεται.

Αναλυτικά οι δηλώσεις του Τζούρισιτς:

«Μπήκα, έκανα το παιχνίδι μου και είμαι πολύ χαρούμενος για τα γκολ. Όταν μπαίνεις το τελευταίο 20λεπτο έχεις περισσότερη όρεξη από τους υπόλοιπους που έπαιξαν 70 λεπτά. Είμαι πολύ ευτυχισμένος και χαρούμενος.

Το πρωτάθλημα έχει ανέβει και οι ομάδες γίνονται καλύτερες. Έχουμε αυτοπεποίθηση, χρειαζόμαστε περισσότερη αυτοπεποίθηση για να πάμε ψηλότερα. Η δουλειά που κάνουμε είναι σημαντική, πρέπει να βλέπουμε όλους αυτούς τους αγώνες σαν να είναι οι τελευταίοι της ζωής μας, σαν τελικοί και να συνεχίζουμε ολοένα και καλύτερα τη δουλειά μας. Υπάρχουν καινούργιοι παίκτες, χρειάζεται χρόνος για να ενσωματωθούν».