Athens Kallithea-ΑΕΚ: Τζήλος και VAR αγνόησαν προκλητικά δύο πέναλτι υπέρ της Καλλιθέας!

Ο Περέιρα τραυμάτισε τον Πασαλίδη με φράγμα και χρήση του χεριού του, όμως ο διαιτητής Τζήλος δεν είδε τίποτα.

Αλλος ένας αγώνας της ΑΕΚ, άλλη μία αμφισβητούμενη φάση… Με το σκορ του αγώνα της Ενωσης με την Athens Kallithea στο 0-0 στις καθυστερήσεις του πρώτου μέρους, ο Τζήλος δεν είδε… διπλό πέναλτι του Περέιρα στον Τριαντάφυλλο Πασαλίδη.

Συγκεκριμένα, ο Αργεντινός έκανε φράγμα στον Ελληνα ποδοσφαιριστή των γηπεδούχων και στη συνέχεια έκανε αντικανονική χρήση του χεριού του, βάζοντάς το στο πρόσωπο του αντιπάλου του. Ο διαιτητής Τζήλος δεν έδωσε πέναλτι, ούτε και δέχτηκε κάποια σχετική σύσταση από το VAR, που τσέκαρε τη φάση, όμως δεν είδε παράβαση.

Δείτε τη:

Λίγο αργότερα και συγκεκριμένα στο 73ο λεπτό Υπήρξε πέσιμο του Τζάνι της Καλλιθέας στην περιοχή της ΑΕΚ από σπρώξιμο του Πήλιου. Εγινε έλεγχος από το VAR και κακώς δεν συνέστησε στον διαιτητή να κάνει ανασκόπηση της φάσης για παράβαση πέναλτι!