Μάντζιος: «Παιχνίδι με παιχνίδι γινόμαστε καλύτεροι»

Μετά την νίκη επί του ΠΑΟΚ με 1-0 στην Τούμπα ο τεχνικός του Άρη, Άκης Μάντζιος μίλησε για την βελτίωση της ομάδας του.

Ο Άρης απέδρασε από την Τούμπα και έριξε από την κορυφή τον ΠΑΟΚ, καθώς τον νίκησε με 1-0 μέ τον Μάνου Γκαρσία να είναι ο ήρωας των φιλοξενούμενων, με το γκολ του στο 63′.

Οι δηλώσεις του Μάντζιου

Είναι μια μεγάλη νίκη απέναντι σε μια πραγματικά μεγάλη ομάδα όπως είναι ο ΠΑΟΚ. Θεωρώ ότι στο πρώτο ημίχρονο είχαμε τον έλεγχο, ιδιαίτερα στα πρώτα 25 λεπτά. Στο τελευταίο κομμάτι του πρώτου μέρους κάναμε αβίαστα λάθη και χάσαμε την ισορροπία μας. Στο δεύτερο ξεκινήσαμε καλά, βρήκαμε το γκολ. Η νίκη αυτή είναι πολύ σημαντική, όχι μόνο σε θέμα γοήτρου αλλά και βαθμολογικά. Το κυριότερο είναι ότι δείχνουμε πως το ματς με τον Ολυμπιακό δεν ήταν εξαίρεση, ήταν μια καλή εμφάνιση.

Έχουμε καλή ομάδα, έχουμε παιδιά με προσωπικότητα, με ποιότητα. Κάθε παιχνίδι θα γινόμαστε καλύτεροι, θα αποκτούμε την ανάλογη ομοιογένεια που απαιτείται. Μας ικανοποιεί το αποτέλεσμα, θα ξεκουραστούμε και θα προετοιμαστούμε για το επόμενο παιχνίδι.

Εμείς πρέπει να κοιτάμε τον εαυτό μας, να αποκτήσουμε ισορροπία και σταθερότητα ως ομάδα. Η μαγιά υπάρχει, χρειαζόμαστε βελτίωση και υπομονή, παιχνίδι με το παιχνίδι θα είμαστε καλύτεροι. Είναι μεγάλη η σεζόν. Τα στοιχεία που δείχνουμε αποδεικνύουν ότι είμαστε μια πολύ καλή ομάδα”.