ΝΟΡΙΤΣ - ΓΟΥΟΤΦΟΡΝΤ 1-3: «Τσίμπησε» με Σαρ τα «καναρίνια» η Γουότφορντ

Με τον Ισμαίλα Σαρ σε τρομερή μέρα η Γουότφορντ πέρασε από την έδρα της Νόριτς με 1-3.

Τη δεύτερη νίκη και πρώτη μετά την 1η αγωνιστική, πέτυχε η Γουότφορντ, με μεγάλο πρωταγωνιστή τον Σενεγαλέζο επιθετικό Ισμαίλα Σαρ, ο οποίος πέταγε φωτιές στο δεύτερο ημίχρονο, πετυχαίνοντας 2 γκολ.

Σε ένα πρώτο ημίχρονο με δύο πρόσωπα η Γουότφορντ ξεκίνησε δυνατά τον αγώνα, καταφέρνοντας να προηγηθεί στο 17ο λεπτό με κεφαλιά του Ντένις, ύστερα από σέντρα του Κίκο. Οι «σφήκες» συνέχισαν να πιέζουν ψάχνοντας ένα ακόμα γκολ, χωρίς όμως να τα καταφέρουν. Από τη μισή ώρα και μετά τα πράγματα άλλαξαν οι γηπεδούχοι έγιναν πιο απειλητικοί και κατάφεραν να ισοφαρίσουν στο 35 με τον Τίμο Πούκι, ενώ μέχρι και το ημίχρονο είχαν καλύτερες ευκαιρίες για να κάνουν την ανατροπή.

Το δεύτερο ημίχρονο ξεκίνησε όπως και το πρώτο η Γουότφορντ ήταν καλύτερη από το ξεκίνημα του δευτέρου 45λέπτου και κατάφερε να πάρει ξανά προβάδισμα στο 63’ με τον Σαρ. Οι «σφήκες» συνέχισαν να είναι ανώτερες και με τον Σενεγαλέζο επιθετικό, 19 λεπτά αργότερα και το 82ο λεπτό, υπέγραψε τον αγώνα πετυχαίνοντας το δεύτερο του γκολ στο τελικό 1-3.