ΤΑΣΟΣ ΔΟΥΒΙΚΑΣ: Σκόραρε με πέναλτι στο 2-2 της Ουτρέχτης με την Βάαλβαϊκ

Ο διεθνής Έλληνας επιθετικός σημείωσε γκολ στο πρωτάθλημα της Eredivisie και χάρισε το βαθμό της ισοπαλίας στην ομάδα του.

Ο Τάσος Δουβίκας κέρδισε πέναλτι στο 52′, το οποίο εκτέλεσε ο ίδιος και διαμόρφωσε το τελικό 2-2 στην αναμέτρηση της Ουτρέχτης κόντρα στην Βάαλβαϊκ, για το πρωτάθλημα της Eredivisie.

Ο 22χρονος πρώην επιθετικός του Βόλου και του Αστέρα Τρίπολης, συνεχίζει τις καλές εμφανίσεις στο πρωτάθλημα της Ολλανδίας και έχει ήδη κερδίσει την εμπιστοσύνη του προπονητή του Ρενέ Χάκε αλλά των φίλων της ομάδας του.

Ο Τάσος Δουβίκας είχε σκοράρει και στο ντεμπούτο του, στη νίκη της ομάδας του επί της Σπάρτα Ρότερνταμ με 4-0, όταν μπήκε ως αλλαγή και 8 λεπτά αργότερα σημείωσε το πρώτο του γκολ με τη φανέλα της Ουτρέχτης.

Ο αγώνας διεκόπη για 15 λεπτά περίπου, μετά από ρήψη αντικειμένου στον αγωνιστικό χώρο, στο 20′ και συγκεκριμένα ενός αναπτήρα, αλλά τελικά οι δύο ομάδες επέστρεψαν στον αγωνιστικό χώρο και ο διαιτητής Ρίτσαρντ Μάρτενς έδωσε συνέχεια στην αναμέτρηση.

O νεαρός φορ δήλωσε ότι ήδη μαθαίνει βασικές λέξεις στα ολλανδικά!