LIGUE 1: Νική ξανά με buzzer beater η Παρί

Μπορεί να προβλημάτισε με την σημερινή της εμφάνιση, ωστόσο στην κορυφή της Ligue 1 παραμένει η ομάδα του Ποκετίνιο, καθώς ξανά πήρε την νίκη στο… παρά ένα, ενώ «καταιγιστική» ήταν η Λυών

Η Παρί Σεν Ζερμέν δυσκολεύτηκε να πάρει τους τρεις βαθμούς απέναντι στην Μετς, αφού ξανά η λύτρωση ήρθε στις καθυστερήσεις του ματς. Η ομάδα του Ποκετίνιο άνοιξε νωρίς σκορ, καθώς μόλις στο 5′ ο Χακίμι έκανε το 0-1, ωστόσο λίγα λεπτά πριν την λήξη του πρώτου ημιχρόνου, η Μετς ισοφάρισε με τον Κουγιατέ.

Κι ενώ το ματς έδειχνε να τελειώνει, η Παρί συνέχιζε την παράδοση του να σκοράρει στο… παρα ένα, κι έτσι ο Χακίμι λύτρωσε ξανά την οάδα του, διαμορφώνοντας το τελικό 1-2.

Στις νίκες επέστερεψε και η Λυών, μετά την ήττα από την Παρί Σεν Ζερμέν. Το σκορ άνοιξε η Τρουά, ωστόσο η απάντηση ήρθε γρήγορα από τους γηπεδούχους.Την αρχή έκανε ο Σακίρι στο 48΄, ακολούθησε ωραίο γκολ του Παλμιέρι στο 72′ και το τελικό 3-1 διαμόρφωσε ο Πακετά στο 87′.

Τα υπόλοιπα ματς

Ανζέ – Μαρσέιγ 0-0

Λανς – Στρασμπούρ 0-1

Λοριάν – Νις 1-0

Θυμίζουμε νωρίτερα, η Λενς πήρε επιβλητική νίκη επί της Κλερμόν, ενώ Μονακό και Λιλ κατάφεραν να αποσπάσουν το δεύτερο θετικό τους αποτέλεσμα στο πρωτάθλημα