ΧΕΤΑΦΕ - ΑΤΛΕΤΙΚΟ: Παίκτης σηκώθηκε, προχώρησε και ξαναέπεσε κάνοντας τον τραυματία

Με πονηρό τρόπο ο παίκτης της Χετάφε θέλησε να κρατήσει την ισοπαλία για την ομάδα του, όμως το κάρμα τον τιμώρησε και τα λεπτά που κέρδισε αποδείχθηκαν μοιραία

Το σκορ ανάμεσα στην Χετάφε και την Ατλέτικο Μαδρίτης ήταν 1-1 και οι πάικτες της γηπεδούχου έκαναν τα πάντα για να λήξει το ματς ισόπαλο, με τον Ζαϊμέ Μάτα να δίνει…ρεσιτάλ.

Ο παίτης της Χετάφε, λίγο πριν την συμπλήρωση των 90 λεπτών βρίσκονταν έξω από το σημείο του κόρνερ, σηκώθηκε, μπήκε πάλι μεσα στο γήπεδο και έπεσε κάτω παριστάνοντας πως είχε τραυματιστεί. Ωστόσο λογάριαζε χωρίς τον ξενοδόχο, καθώς η εκδίκηση ειναι ένα πιάτο που τρώγεται κρύο…

Μπορεί ο Μάτα να ήθελε να κερδίσει χρόνο για να κρατήσει την ισοπαλία, όμως τα λεπτά των καθυστερήσεων ήταν και μοιραία για την ομάδα του, καθώς ο Λουίς Σουάρες έκανε την ανατροπή και διαμόρφωσε το τελικό 1-2.