ΜΠΟΓΙΑΝ ΚΡΚΙΤΣ: Μπήκε ως αλλαγή του MVP του αγώνα, Αντρές Ινιέστα και σκόραρε

Ο Καταλανός άλλοτε παίκτης της Μπαρτσελόνα, μόλις 15 λεπτά αφότου μπήκε στον αγωνιστικό χώρο, πέτυχε γκολ για την Βίσελ Κόμπε, στο πρωτάθλημα της Ιαπωνίας.

Ο Μπόγιαν Κρκιτς πέτυχε το πρώτο του γκολ στην Ιαπωνία, μόλις 15 λεπτά αφότου πέρασε στον αγώνα ως αλλαγή. O 31χρονος Καταλανός επιθετικός μπήκε στον αγωνιστικό χώρο αντικαθιστώντας τον Αντρές Ινιέστα, που επίσης είχε σκοράρει 2 φορές, στη νίκη της ομάδας τους με 5-1 επί της Urawa Reds.

Είναι το τέταρτο παιχνίδι στο οποίο συμμετέχει από τότε που έφτασε στη Vissel Kobe. Με αυτό το αποτέλεσμα, η ομάδα του, παραμένει μπροστά από τη Nagoya Grampus στη μάχη για την κατάληψη της τρίτης θέσης, με τις δύο ομάδες να «συγκατοικούν» με 57 βαθμούς. Μια θέση που εξασφαλίζει ένα από τα δύο εισιτήρια για να παίξει το AFC Champions League την επόμενη σεζόν.