SUPER LEAGUE Κ15: «Πάτησε» τον ΟΦΗ με 6-0 ο Ολυμπιακός

Ιδανικά ξεκίνησαν οι Κ15 του Ολυμπιακού τη σεζόν, με τους Πειραιώτες να κερδίζουν με 6-0 τον ΟΦΗ.

Με μεγάλο πρωταγωνιστή τον Κωστούλα, ο οποίος πέτυχε χατ-τρικ, ο Ολυμπιακός πήρε σπουδαία νίκη, με 6-0, απέναντι στον ΟΦΗ, στην πρώτη αγωνιστική της Super League Κ15.

Το φιλμ του αγώνα:

Οι παίκτες του Τάσου Πάντου μπήκαν εξαιρετικά στη σεζόν ξεπερνώντας με ευκολία το πρώτο εμπόδιο του «μαραθωνίου».

Οι «ερυθρόλευκοι» ξεκίνησαν πολύ δυναμικά το ματς και μόλις στο 4’ ο Δαρβίρας έκανε το 1-0. Κωστούλας (12’) και Κτενάς (15’) έφεραν γρήγορα το δείκτη του σκορ στο 3-0 με τον πρώτο να πετυχαίνει κι άλλο τέρμα στο 30’ για το 4-0 του ημιχρόνου.

Ο Κωστούλας πέτυχε χατ τρικ στο 57’ ενώ το τελικό 6-0 για τον Ολυμπιακό διαμόρφωσε ο Καρακώστας στο 67ο λεπτό.

Ολυμπιακός (Πάντος): Γεωργακόπουλος, Σκουρόπουλος, Γκόγκος, Σουλανιάκου, Καρκατσάλης, Τζώρτζης (50’Καρακώστας), Κτενάς (50’ Μιχαηλίδης), Πλης (58’ Τζερεβελάκης), Κωστούλας, Δαρβίρας (58’ Φίλης), Ζουριδάκης (62’ Φράγκος).