Συντριβή με 5-0 από τον Ατρόμητο για το «τριφύλλι»

Ο Παναθηναϊκός έχασε με 5-0 από τον Ατρόμητο στο Περιστέρι και γνώρισε την πρώτη του ήττα στο φετινό πρωτάθλημα.

Οι «πράσινοι» υπέστησαν βαριά ήττα από την ομάδα του Περιστερίου με 5-0 στο «Λαϊκό Στάδιο Αγ.Ιεροθέου» και έφτασαν έτσι στην πρώτη τους ήττα στη φετινή Super League K15.

Ο Ατρόμητος άνοιξε το σκορ μόλις στο 9ο λεπτό με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Στεργίου, το οποίο κέρδισε ο Βλαχάκης, έπειτα από ανατροπή. Δύο λεπτά αργότερα, το «αστέρι» έκανε δύο τα τέρματά του χάρη σε τετ α τετ που μετέτρεψε σε γκολ ο Μαστρογιαννάκης. Ακολούθησαν συνεχόμενες φάσεις από τον Παναθηναϊκό μέχρι το τέλος του ημιχρόνου, από τις οποίες όμως δεν κατόρθωσε να «καρπωθεί» κάποιο γκολ.

Στο 67′ ο Ζότο έκανε το 3-0 για τον Ατρόμητο, με τον Γαλατά να ανεβάζει το δείκτη του σκορ στο 4-0 μετά από ακόμη μία εύστοχη εκτέλεση πέναλτι στο 78′. Το τελικό σκορ διαμόρφωσε ο Τασιούλας στο 81ο λεπτό.

Ατρόμητος: Κατσάρας, Σπηλιόπουλος, Γαλατάς, Καρόπουλος, Βαρδακώστας, Κώτσης, Κοκκοριάς, Φρέρης, Βλαχάκης, Στεργίου, Μαστρογιαννάκης. Έπαιξαν και οι: Τασιούλας, Ζότο.

Παναθηναϊκός: Ζώγας, Μακρυπίδης (51′ Ζυγούρας), Βενάκης, Μπούλμπασας, Λατιφάι (64′ Γερονικολόπουλος), Ζέκα, Θάνος, Μπόκος (51′ Καλοσκάμης), Τρίκατζης, Χατζάρας (64′ Ουζουνίδης), Τσίγκας (69′ Μαρκεζίνης).