ΑΝΔΡΕΑΣ ΜΠΟΥΧΑΛΑΚΗΣ: «Όταν δέχεσαι γκολ λίγο πριν το ημίχρονο, η ψυχολογία αλλάζει»

Για την ήττα από την Άιντραχτ Φρανκφούρτης μίλησε ο αρχηγός των «ερυθρολεύκων», Ανδρέας Μπουχαλάκης, με τον Έλληνα μέσο να τονίζει πως όταν τρως γκολ στο τέλος του πρώτου ημιχρόνου αλλάζει η ψυχολογία.

Έτοιμος για περισσότερη δουλειά εμφανίστηκε ο μέσος και αρχηγός του Ολυμπιακού, Ανδρέας Μπουχαλάκης, στις δηλώσεις του, μετά τον αγώνα απέναντι στην Άιντραχτ με 3-1.

Ο αμυντικός χαφ των Πειραιωτών, τόνισε πως μετά την πρώτη τους ήττα οι πρωταθλητές Ελλάδας πρέπει να πεισμώσουν και να γίνουν καλύτεροι.

Αναλυτικά οι δηλώσεις του Ανδρέα Μπουχαλάκη:

«Όλοι γνωρίζουμε πως αν δεχτείς γκολ σε ένα τόσο καίριο σημείο η ψυχολογία σου αλλάζει με το τέλος του ημιχρόνου. Θεωρώ όμως ότι μπήκαμε καλά στα πρώτα λεπτά του δευτέρου ημιχρόνου, ενώ στο πρώτο μέρος δεν ήμασταν τόσο ανταγωνιστικοί, αν και είχαμε κάποιες καλές προϋποθέσεις να σκοράρουμε ένα δεύτερο γκολ. Δεν πήραμε ένα θετικό αποτέλεσμα, να δουλέψουμε πάνω στα λάθη μας γιατί είχαμε αρκετά και σε αυτό το επίπεδο τα λάθη δε συγχωρούνται από τους αντιπάλους. Προχωράμε, έχουμε μπροστά μας άλλα τρία ματς και ο στόχος μας είναι η πρόκριση και η τρίτη θέση. Έχουμε παίξει με όλους τους αντιπάλους και αν εμείς είμαστε αυτοί που πρέπει τότε θα πάρουμε αυτό που θέλουμε.

Πρέπει να δουλέψουμε, ήταν η πρώτη ήττα της σεζόν και θα πρέπει να μας αφυπνίσει. Είναι καλή ευκαιρία για να πεισμώσουμε και να γίνουμε καλύτεροι. Αν θέλουμε να κάνουμε κάτι καλό στην Ευρώπη, θα πρέπει να παρουσιαστούμε καλύτεροι στη συνέχεια, να δουλέψουμε πάνω στα λάθη και να βελτιωθούμε, αρκεί όμως να δουλέψουμε».