ΒΑΛΕΝΘΙΑ - ΜΑΓΙΟΡΚΑ 2-2: Οι «νυχτερίδες» έκλεψαν το βαθμό με δύο γκολ στις καθυστερήσεις

Σε ένα τρελό ματς, η Βαλένθια με δύο τέρματα στις καθυστερήσεις του αγώνα κατάφερε να ισοφαρίσει τη Μαγιόρκα που προηγούνταν με 2-0 στο σκορ σε όλη τη διάρκεια και να κλέψει το βαθμό.

Σε ένα παιχνίδι με πολλές εκπλήξεις η Βαλένθια κατάφερε με δύο τέρματα στις καθυστερήσεις του αγώνα να ισοφαρίσει το προβάδισμα δύο τερμάτων που είχε η Μαγιόρκα από το πρώτο ημίχρονο και να κλέψει το βαθμό της ισοπαλίας.

Η Βαλένθια ήταν καλύτερη σε όλη τη διάρκεια του αγώνα κόντρα στη Μαγιόρκα, όμως οι φιλοξενούμενοι ήταν αυτοί που άνοιξαν πρώτοι το σκορ, με τον Άνχελ στο 32′. Οι «νυχτερίδες» δεν έδειξαν να επηρεάζονται και συνέχισαν στο ίδιο τέμπο, όμως τελικά δέχθηκαν και δεύτερο τέρμα στο 38′ με αυτογκόλ του κεντρικού τους αμυντικού, Ντιακαμπί.

Στο δεύτερο μέρος η Μαγιόρκα έμεινε με δέκα ποδοσφαιριστές λόγω αποβολής του Λι στο 55′ με δεύτερη κίτρινη κάρτα, κάτι που βοήθησε την ομάδα του Μπορδαλάς να πιέσει ακόμα περισσότερο. Οι ευκαιρίες διαδέχονταν η μία την άλλη, όμως το γκολ δεν ερχόταν. Τελικά η Βαλένθια κατάφερε να ισοφαρίσει με τον Γκονζάλο Γκέδες στο 90+3′ για την ομάδα του.

Το ματς όμως δεν είχε τελειώσει με τις «νυχτερίδες» να σοκάρουν τη Μαγιόρκα με γκολ στο 90+8′ του Χοσέ Γκαγιά και κατάφεραν να κλέψουν το βαθμό της ισοπαλίας.

Βαλένθια: Σίλεσεν, Ντακαμπί, Φουλκιέ, Γκαγιά, Γκάμπρειλ, Ντούρο, Γκέδες, Βας, Ράσιτς, Γκόμεζ, Κόστα

Μαγιόρκα: Ρέινα, Μαφέο, Ολιβάν, Ρούσο, Βαλιέντ, Μπαμπά, Ρουίθ, Λι, Ροντρίγκεθ, Σάντσεθ, Άνχελ