ΑΪΝΤΡΑΧΤ ΦΡΑΝΚΦΟΥΡΤΗΣ - ΛΕΙΨΙΑ 1-1: Ο Τούτα στο 90+4' έδωσε το φιλί της ζωής στους «Αετούς» (highlights)

Με γκολ του Τούτα στο 90+4′, η Άιντραχτ Φρανκφούρτης έσωσε την παρτίδα κόντρα στην καλύτερη Λειψία και πήρε τον βαθμό της ισοπαλίας.

Σε ένα χαμένο θεωρητικά ματς, η Άιντραχτ Φρανκφούρτης κατάφερε να πάρει έστω και στις καθυστερήσεις του αγώνα την ισοπαλία, αφού το γκολ του Τούτα στο 90+4′, έφερε το παιχνίδι στα ίσια απέναντι στην Λειψία και έσωσε την παρτίδα.

Οι φιλοξενούμενοι ήταν καλύτεροι σε όλη τη διάρκεια του αγώνα, με την ομάδα του Όλιβερ Γκλάσνερ να δείχνει ξανά τις ίδιες παθογένειες στο παιχνίδι της, που της έχουν κοστίσει έως τώρα στη σεζόν. Το σκορ άνοιξε στο 35′ ο Γιανίκ Πόουλσεν, μετά από ασίστ του Όρμπαν, με την Λειψία να δικαιούται το γκολ καθώς είχε την κατοχή της μπάλας αλλά και τις καλύτερες στιγμές.

Η Άιντραχτ αντέδρασε μετά το τέρμα που δέχθηκε και έδειξε πως έχει σφυγμό, χωρίς όμως να κατορθώσει να απειλήσει ιδιαίτερα.

Στο δεύτερο μέρος οι φιλοξενούμενοι υποχώρησαν στο γήπεδο, με τους «Αετούς» να παίρνουν μέτρα και να δημιουργούν τις προϋποθέσεις. Τα λεπτά περνούσαν, με τη γηπεδούχο να μην βρίσκει το γκολ. Τελικά ο Τούτα ήταν αυτός που λύτρωσε την ομάδα του στο 90+4′ και έκανε το 1-1, μετά από ασίστ του Φίλιπ Κόστιτς. Η Άιντραχτ βρίσκεται μόλις τρεις βαθμούς πάνω από τη ζώνη του υποβιβασμού.

Άιντραχτ Φρανκφούρτης: Τραπ, Τουρέ, Τούτα, Χίντερεγκερ, Εντικά, Σο, Χρούστιτς, Κόστιτς, Ντουρμ, Καμάντα, Μπορέ

Λειψία: Γκουλάτσι, Σιμακάν, Όρμπαν, Κβάρντιολ, Μουκελέ, Χαϊνταρά, Καμπλ, Ανχελίνο, Νκουνκού, Σομποζλάι, Πόουλσεν