ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ - ΑΕΚ 2-2: Tα γκολ της αναμέτρησης (vid)

Βίντεο με τα γκολ της αναμέτρησης Απόλλλων Σμύρνης – ΑΕΚ 2-2 για την 9η αγωνιστική της Super League.

O Aπόλλων Σμύρνης ήρθε ισόπαλος 2-2 με την  ΑΕΚ στη Ριζούπολη για την 9η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Super League.

Οι «κιτρινόμαυροι» προηγήθηκαν στο 13ο λεπτό με σκόρερ τον Λιβάι Γκαρσία ο οποίος όπως στο ματς με τον Παναιτωλικό, έτσι και στη Ριζούπολη, σηκώθηκε ψηλότερα απ’ όλους και με κεφαλιά έστειλε την μπάλα στα δίχτυα για το 0-1.

Οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν με κεφαλιά του Νίκου Ιωαννίδη στο 41′. Ο επιθετικός της «Ελαφράς Ταξιαρχίας» εκμεταλλεύτηκε την πολύ καλή σέντρα του Νικολάς Μαρτίνεζ και έκανε το 1-1.

Ενδιάμεσα (στο 16΄) ο Πορτογάλος διαιτητής ακύρωσε γκολ που σημείωσε ο Φατιόν για φάουλ του σκόρερ στον Στάνκοβιτς.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο Απόλλων πέτυχε και δεύτερο γκολ με τον Παμλίδη στο 62΄(2-1) κάνοντας ανατροπή στο σκορ.

Όμως η ΑΕΚ βρήκε απάντηση στο 80΄με κεφαλιά του Αραούχο (2-2).