ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ Κ15: «Φιλοδώρησε» τον ΟΦΗ με πέντε γκολ

Οι «πράσινοι» επέστρεψαν στις νίκες μετά την ήττα στο ντέρμπι «αιωνίων» της περασμένης αγωνιστικής.

Στον δρόμο των θετικών αποτελεσμάτων επανήλθε ο Παναθηναϊκός μετά την επικράτησή του με 5-0 απέναντι στον ΟΦΗ στο «Γ.Καλαφάτης» βάζοντας τέλος στο σερί των τριών ηττών που διατηρούσε.

Το «τριφύλλι» πήρε το προβάδισμα με αυτογκόλ μόλις στο 15ο λεπτό με τον Ζέκα να διπλασιάζει τα τέρματα της ομάδας του είκοσι λεπτά αργότερα. Στο δεύτερο μέρος ο Γεωργόπουλος έκανε το 3-0 με υπέροχη ατομική ενέργεια στο 52′, ο Σώκος σκόραρε στο 64′ μετά από ασίστ του Γεωργόπουλου και έξι λεπτά μετά ο ίδιος παίκτης σημείωσε και δεύτερο τέρμα από ασίστ του Μαρκεζίνη διαμορφώνοντας το τελικό 5-0.

Παναθηναϊκός: Ζώγας, Ζυγούρας (55′ Καρούζος), Κουτσουδάκης, Βενάκης (55′ Μαρκεζίνης), Αναστασάκης, Ζέκα, Τρίκατζης (40′ Γερονικολόπουλος), Λατιφάι (40′ Μπόκος), Σώκος, Ουζουνίδης, Χατζάρας (40′ Γεωργόπουλος).