ΚΙΛΙΑΝ ΕΜΠΑΠΕ: «Πέρασα πέντε υπέροχα χρόνια...» (vid)

Ανοιχτό κάθε ενδεχόμενο για το μέλλον της καριέρας του άφησε ο Γάλλος σούπερ σταρ, με τις δηλώσεις του μετά το ματς της Γαλλίας με το Καζακστάν να δίνουν… ελπίδες στην Ρεάλ Μαδρίτης

Ο Κιλιάν Εμπαπέ, ήταν εκπληκτικός στο πρώτο 45λεπτο του αγώνα με το Καζακστάν.Πιο συγκεκριμένα ο Γάλλος επιθετικός της Παρί σημείωσε το πρώτο γκολ στο 6ο λεπτό, το δεύτερο μπήκε στο 12ο μετά από ασίστ του Κίνγκσλεϊ Κομάν, με τον εξτρέμ της Μπάγερν να σερβίρει στον Εμπαπέ και το τρίτο γκολ στο 32ο λεπτό.

Βέβαια δεν σταμάτησε εκεί, αφού στο 87′, διαμόρφωσε το τελικό 8-0 των «τρικολόρ» επί του Καζακστάν.

Όπως είναι λογικό, οι άνθρωποι της Ρεάλ Μαδρίτης είχαν το βλέμμα τους στραμμένο στον 22χρονο αστέρα, το οποίο θέλουν να κάνουν «δικό» τους, ήδη από το περασμένο καλοκαίρι. Μπορεί ο Εμπαπέ να παραμένει κάτοικος Παρισιού, ωστόσο οι τελευταίες του δηλώσεις έδωσαν…ελπίδες στους Μαδριλένιους.

«Δεν ξέρω ακόμα για το μέλλον μου. Είμαι εδώ. Είπα ότι πέρασα πέντε εξαιρετικά χρόνια, απόλαυσα την κάθε στιγμή και συνεχίζω να το κάνω. Έρχονται πολλά σπουδαία πράγματα, μεγάλες στιγμές, αλλά έχω ήδη μιλήσει γι’ αυτό. Πάντα έλεγα ότι θέλω να γράψω ιστορία για τη χώρα μου. Προσπαθώ να το κάνω βήμα-βήμα και θα γίνει μέσα από το Παγκόσμιο Κύπελλο στο Κατάρ», ανέφερε στο «TNT Sports Brasil».