ΕΛΛΑΔΑ - ΚΟΣΟΒΟ: Η κεφαλιά - αριστούργημα του Μασούρα για το 1-0 της Εθνικής (vid)

Κατάφερε η εθνική Ελλάδας να πάρει κεφάλι στο σκορ στην αναμέτρηση με το Κόσοβο στο ΟΑΚΑ!

Λίγο πριν τη συμπλήρωση των 45 λεπτών του πρώτου ημιχρόνου και συγκεκριμένα στο 44ο λεπτό της αναμέτρησης, η Ελλάδα μπόρεσε να κάνει το 1-0 στον αγώνα!

Ωραίο γκολ από το αντιπροσωπευτικό μας συγκρότημα, με σκόρερ τον Γιώργο Μασούρα, αλλά με ωραία συνεργασία που είχε με τον Δημήτρη Πέλκα.

Συγκεκριμένα, ο ποδοσφαιριστής της Φενέρμπαχτσε, Πέλκας, έκανε τη σέντρα από τα δεξιά στην περιοχή των φιλοξενούμενων, βλέποντας την κίνηση του εξτρέμ του Ολυμπιακού, με τον Μασούρα να κάνει τη γυριστή κεφαλιά και να στέλνει… συστημένη την μπάλα στα δίχτυα του Μούριτς για το 1-0!