ΑΡΗΣ Κ15 - ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ Κ15 2-3: Οι «πράσινοι» απέδρασαν από την Θεσσαλονίκη

Το «τριφύλλι» προηγήθηκε με 2-0 στην έδρα των «κιτρινόμαυρων» , εκείνοι συνήλθαν κι έφτασαν μέχρι το 2-2, αλλά τελικά ο Παναθηναϊκός πήρε τη νίκη με τον Τσίγκα.

Την δεύτερη συνεχόμενη νίκη του πέτυχε ο Παναθηναϊκός, που επικράτησε με 3-2 του Άρη για την 7η αγωνιστική του Super League Κ15.

Οι «πράσινοι» ήταν πολύ καλοί επιθετικά κι έφτασαν μάλιστα να προηγηθούν με 2-0 στο πρώτο εικοσάλεπτο με τους Σώκο (13′) και Γεωργόπουλο (17′) να σκοράρουν. Ο Άρης αντέδρασε και ισοφάρισε σε 2-2 πριν καν βγει το πρώτο μέρος. Ο Χαρούπας εκμεταλλεύτηκε το λάθος της άμυνας του «τριφυλλιού» και με σουτ μείωσε σε 2-1 στο 29′ και ο Σεβαστίδης με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι έφερε το παιχνίδια στα ίσια στο 35ο λεπτό.

Ο Παναθηναϊκός έχασε αρκετές ευκαιρίες στην συνέχεια με κορυφαία το δοκάρι του Τσίγκα στο 65ο λεπτό. Χρειάστηκε τελικά να φτάσει στο 68′ για να βρει το γκολ που του χάρισε τελικά τη νίκη με τον Τσίγκα έπειτα από ωραία μπαλιά του Τρίκατζη.

Οι «πράσινοι» διατηρήθηκαν έτσι στην τέταρτη θέση της βαθμολογίας του πρώτου ομίλου με τους «κιτρινόμαυρους» να παραμένουν προτελευταίοι.

Άρης: Καλτσάς, Αθανασιάδης, Μαυρίδης (22′ Πρωτόγερος), Δεληγιάννης (60′ Σιταράς), Σεβαστίδης, Δάσκος, Σιλά Μαυρίδης (74′ Μαργκόνι), Καρυπίδης, Καραμανλής (74′ Βεριντιάνο), Βεργάς, Χατζηβασιλείου (22′ Χαρούπας).

Παναθηναϊκός: Ζώγας, Μακρυπίδης, Κουτσουδάκης (37′ Μπούλμπασας), Βενάκης, Λατιφάι, Ζέκα, Γεωργόπουλος (69′ Θάνος), Μαρκεζίνης (40′ Τρίκατζης), Τσίγκας (69′ Μπόκος), Σώκος, Γερονικολόπουλος (40′ Χαντζάρας).