ΦΙΟΡΕΝΤΙΝΑ - ΜΙΛΑΝ 4-3: O Βλάχοβιτς «έκοψε» το αήττητο του Ιμπραΐμοβιτς! (Highlights)

Τρομερό ματς έγινε στην Ιταλία και το πρωτάθλημα της Serie A και συγκεκριμένα το παιχνίδι Φιορεντίνα – Μίλαν!

Η Φιορεντίνα κατάφερε να πάρει τη νίκη σε ένα ματς στο οποίο σημειώθηκαν συνολικά επτά γκολ και σκορ 4-3! Έτσι η Μίλαν γνώρισε την πρώτη της ήττα στο πρωτάθλημα και περιμένει το αποτέλεσμα του ντέρμπι της Νάπολι με την Ίντερ, για να μάθει αν η ομάδα του Κώστα Μανωλά ξεφύγει στην κορυφή ή όχι.

Στη συμπλήρωση του πρώτου τέταρτου του αγώνα ο Ντουνκάν έκανε το 1-0, ενώ στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου ο Σαπονάρα σημείωσε το 2-0 μετά από ασίστ του Βλάχοβιτς.

Ο Βλάχοβιτς από δημιουργός έγινε σκόρερ και στο 60′ σημείωσε το 3-0. Η Μίλαν αντέδρασε και με δύο σερί γκολ του Ιμπραΐμοβιτς στο 62′ και στο 67′ μείωσε σε 3-2, αλλά ο Βλάχοβιτς και πάλι έστειλε την μπάλα στα δίχτυα στο 86′ και «έγραψε» το 4-2!

Στο έκτο λεπτό των καθυστερήσεων ο Ιμπραΐμοβιτς έκανε την κεφαλιά, η μπάλα σταμάτησε στο δοκάρι και στην επαναφορά βρήκε στο σώμα του Βενούτι ο οποίος με αυτογκόλ διαμόρφωσε το τελικό 4-3…

Φιορεντίνα: Τερακιάνο, Μπιραγκί, Ιγκόρ, Βενούτι, Οντριοθόλα, Ντουνκάν, Τορέιρα, Μποναβεντούρα (69′ Καστροβίλι), Σαπονάρα, Καγιεχόν (69′ Γκονζάλες), Βλάχοβιτς.

Μίλαν: Ταταρουσάνου, Καλούλου (57′ Φλορέντσι), Γκάμπια, Κιάερ, Ερνάντεζ, Τόναλι (74′ Μπενασέρ), Κεσιέ, Λεαό (80′ Κρούνιτς), Ντίαζ (57′ Ζιρού), Σαλεμάκερς (57′ Μεσίας), Ιμπραΐμοβιτς.

13η Αγωνιστική

Σάββατο 20/11
Αταλάντα-Σπέτσια 5-2 (18′ και 41′ Πάσαλιτς, 38′ πέν. Ζαπάτα, 83′ Μουριέλ, 89′ Μαλινόφσκι – 11′ και 90+1′ Ενζολά)

Λάτσιο-Γιουβέντους 0-2 (21′ πέν. και 82′ πέν. Μπονούτσι)

Φιορεντίνα-Μίλαν 4-3 (15′ Ντάνκαν, 45+1′ Σαπονάρα, 60′ και 85′ Βλάχοβιτς – 62′ και 67′ Ιμπραΐμοβιτς, 90+6′ Βενούτι)