SERIE A: Επιστροφή στις νίκες για Βερόνα και Τορίνο

Καθάρισε ο Μπαράκ για την Ελλάς Βερόνα και ο Μπρέκαλο για την Τορίνο.

Με τους γηπεδούχους να επιβεβαιώνουν τον τίτλο του φαβορί ολοκληρώθηκαν οι αποψινές αναμετρήσεις για την 13η αγωνιστική της Serie A με τις Βερόνα και Τορίνο να επικρατούν των Έμπολι και Ουντινέζε αντίστοιχα.

Η Ελλάς Βερόνα μπορεί να μην είδε το «πολυβόλο» της Τζιοβάνι Σιμεόνε να σκοράρει, όμως αυτή τη φορά βγήκε μπροστά ο Μπάρακ που με ένα δικό του γκολ στο 49′ και μία ασίστ στον 90+1′ στον Ταμεζέ έδωσε τη νίκη στην ομάδα του. Η Έμπολι είχε ισοφαρίσει προσωρινά με τον Ρομανιόλι στο 67ο λεπτό.

Η Τορίνο έκανε το καθήκον της και πήρε τη νίκη μέσα στην έδρα της απέναντι στην Ουντινέζε με 2- χάρη στα γκολ του Μπρέκαλο στο 8ο λεπτό του αγώνα και του Μπρέμερ στο 48′. Η ομάδα από το Ούντινε κατάφερε απλώς να μειώσει σε 2-1 με τον Φορεστιέρι στο 77′.