ΑΘΛΕΤΙΚ ΜΠΙΛΜΠΑΟ - ΓΡΑΝΑΔΑ 2-2: «Γκέλα» για τους Βάσκους στο «Σαν Μαμές»

Η ομάδα του Μαρθελίνο, προηγήθηκε, βρέθηκε πίσω στο σκορ και τελικά ισοφάρισε για να πάρει έστω τον βαθμό της ισοπαλίας.

Η Αθλέτικ Μπιλμπάο έφτασε τις πέντε αγωνιστικές χωρίς νίκη, αφού δεν μπόρεσε να επικρατήσει ούτε της Γρανάδα μένοντας στο 2-2 για την 15η αγωνιστική της La Liga.

Ο Ραούλ Γκαρθία άνοιξε το σκορ για τους Βάσκους στο 10ο λεπτό, όμως η Γρανάδα κατόρθωσε να ανατρέψει το σκορ πριν καν το διάλειμμα του ημιχρόνου. Ο Ματσίς ισοφάρισε σε 1-1 στο 25′ από ασίστ του Μολίνα, με τον δημιουργό του πρώτου τέρματος να γίνεται σκόρερ και να δίνει το προβάδισμα στην ομάδα του Μορένο.

Ο Μαξιμιάνο με αυτογκόλ έκανε το 2-2 για τους Βάσκους στο 76ο λεπτό, σκορ το οποίο παρέμεινε μέχρι το φινάλε. Η ομάδα του Μαρθελίνο ολοκλήρωσε το παιχνίδι με δέκα παίκτες λόγω αποβολής του Ίνιγκο Μαρτίνεθ στο 90+9′ με απευθείας κόκκινη κάρτα.

Αθλέτικ Μπιλμπάο (πρ. Μαρθελίνο): Σιμόν, Άλβαρεθ, Μαρτίνεθ, Λέκουε, Μπαλενθιάγκα, Βενθεδόρ, Ντάνι Γκαρθία, Γουίλιαμς, Μουνιαΐν, Σανσέτ, Ραούλ Γκαρθία

Γρανάδα (πρ. Ρόμπερτ Μορένο): Μαξιμιάνο, Σάντσεθ, Τορέντε, Κίνι, Εσκουντέρο, Γκοναλόν, Μοντορό, Ροτσίνα, Ματσίς, Λουίς Σουάρες, Μολίνα