ΜΠΕΛΕΝΕΝΣΕΣ: Αγωνίζεται με 9 παίκτες λόγω κορωνοϊού! - Επτά γκολ στο ημίχρονο η Μπενφίκα (vids)

Με λιγότερους από δέκα ποδοσφαιριστές παίζει η ομάδα της Πορτογαλίας, αφού ο κορωνοϊός την… αποδεκάτισε, ενώ στο ημίχρονο η Μπενφίκα προηγείται 7-0!

Ούτε ένας, ούτε δύο, ούτε δέκα αλλά δεκαεφτά (!) ποδοσφαιριστές της Μπελενένσες διαγνώσθηκαν με κορωνοϊό, με αποτέλεσμα η ομάδα να αγωνιστεί κόντρα στην Μπενφίκα αποδεκατισμένη.

Απίστευτο κι όμως αληθινό είναι αυτό που συμβαίνει στην αναμέτρηση που διεξάγεται αυτή τη στιγμή στην Πορτογαλία! Η Μπελενένσες αγωνίζεται με εννέα παίκτες, εκ των οποίων οι δύο μάλιστα είναι τερματοφύλακες, αφού το μεγαλύτερο μέρος της ομάδας βρέθηκε θετικό στον κορωνοϊό, ένα 24ωρο πριν το ματς.

Ολυτε που θέλουμε να φανταστούμε τι θα γίνει σε περίπτωση που κάποιος τραυματιστεί και σίγουρα δεν θα υπάρξουν προβληματισμοί για το ποιοί θα περάσουν ως αλλαγή…

Mάλιστα, στο ημίχρονο η Μπενφίκα προηγείται με 7-0 ενώ το ένα γκολ ήταν αυτογκόλ πριν καν συμπληρωθεί το πρώτο λεπτό…