ΜΑΡΣΕΪΓ - ΤΡΟΥΑ 1-0: Με γκολ του Λιρόλα μια ανάσα από την τριάδα

Η Μαρσέιγ πήρε τη νίκη με 1-0 επί της Τρουά και έπιασε στην ισοβαθμία τη Νις που βρίσκεται στην τρίτη θέση της Ligue 1.

Η Μαρσέιγ πήρε δύσκολη νίκη με 1-0 επί της Τρουά και πάτησε στην τέταρτη θέση της Ligue 1 και έπιασε στην ισοβαθμία την τρίτη Νις.

Η ομάδα του Χόρχε Σαμπάολι έψαχνε από τα πρώτα λεπτά το γκολ, όμως η αστοχία και οι κακές τελικές επιλογές δεν της έδιναν το τέρμα που χρειαζόταν. Τα λεπτά περνούσαν με τους «Μασσαλούς» να ψάχνουν τη λύση.

Τελικά τον γόρδιο δεσμό έλυσε ο Λιρόλα στο 74′, με τον Αργεντινό να πετυχαίνει το γκολ μετά από ασίστ του Ντμίτρι Παγιέ, που τον έβγαλε φάτσα με τον αντίπαλο τερματοφύλακα.

Στα τελευταία λεπτά η Μαρσέιγ διαχειρίστηκε το αποτέλεσμα και τελικά πήρε τη νίκη με το ισχνό 1-0.