ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ Κ15: Νίκη με Ατρόμητο και -6 από την κορυφή

Οι «πράσινοι» επικράτησαν με 2-0 της ομάδας του Περιστερίου για την Super League Κ15 και επέκτειναν το σερί τους στις τέσσερις νίκες.

Τις τέσσερις συνεχόμενες νίκες έφτασε η Κ15 του Παναθηναϊκού, που κέρδισε τον Ατρόμητο με 2-0 στο γήπεδο των Τραχώνων για την 9η αγωνιστική του πρώτου ομίλου της Super League Κ15.

Οι «πράσινοι» είχαν καθολική υπεροχή στο παιχνίδι κι έφτασαν σε μία δίκαιη νίκη. Το «τριφύλλι» άνοιξε το σκορ στο 38ο λεπτό μ’ ένα υπέροχο σουτ του Γεωργόπουλου που κατέληξε στο οριζόντιο δοκάρι και στην συνέχεια και στα δίχτυα του Ατρομήτου. Ο Παναθηναϊκός έχασε δύο ακόμα ευκαιρίες με τους Τσίγκα και Τρίκατζη μέχρι το ημίχρονο.

Στο δεύτερο μέρος ήταν ο Τσίγκας που σκόραρε για τους «πράσινους», αφού έπιασε ένα εκπληκτικό γυριστό σουτ μέσα από την περιοχή και έστειλε την μπάλα αρχικά στο δοκάρι κι έπειτα στα δίχτυα των Περιστεριωτών.

Το «τριφύλλι» θα μπορούσε να πετύχει κι άλλα τέρματα μέχρι το φινάλε αλλά οι Γεωργόπουλος, Χαντζάρας και Μαρκεζίνης σ πατάτησαν τις ευκαιρίες τους.

Αυτή η νίκη διατήρησε τον Παναθηναϊκό στην τρίτη θέση, τρεις βαθμούς πίσω από τον δεύτερο Ολυμπιακό και έξι από τον πρώτο ΠΑΟΚ.

Παναθηναϊκός: Ζώγας, Μακρυπίδης, Βενάκης (70′ Κουτσουδάκης), Αναστασάκης, Λατιφάι, Ζέκα, Ουζουνίδης (40′ Μαρκεζίνης), Σώκος, Γεωργόπουλος (70′ Μπούλμπασας), Τσίγκας (58′ Μπόκος), Τρίκατζης (40′ Χαντζάρας).