ΘΕΣΠΡΩΤΟΣ - ΠΑΟΚ Β 1-1: Όλα έγιναν στο δεύτερο μέρος

Ο ΠΑΟΚ βρήκε γρήγορα την απάντηση στο γκολ του Θεσπρωτού, σε ένα ισορροπημένο παιχνίδι

Θεσπρωτός και ΠΑΟΚ Β αναδείχθηκαν ισόπαλοι με 1-1, σε ένα παιχνίδι από το οποίο άπαντες κρατούν το πρώτο ημίχρονο, στο οποίο καταγράφηκαν τόσο τα δυο γκολ όσο και οι μεγάλες ευκαιρίες κάθε ομάδας. Στο πρώτο ημίχρονο, οι φάσεις που καταγράφηκαν ήταν μετρημένες, με τον Δικέφαλος του βορρά να απειλεί στο 13′ και στο 20′ με δυο προσπάθειες του Πανίδη και τον Θεσπρωτό να χάνει ευκαιρία στο 45′ με τον Σαραντίδη.

Το δεύτερο ημίχρονο είχε άλλη εικόνα. Τόσο ο Θέσπρωτος όσο και ο ΠΑΟΚ έδειξαν μεγαλύτερη διάθεση και στα πρώτα δέκα λεπτά είχαν πετύχει από ένα γκολ, με τους γηπεδούχους να ανοίγουν το σκορ στο 50′ με εύστοχο χτύπημα πέναλτι του Σαραντίδη και τους ασπρόμαυρους να ισοφαρίζουν με τον Γκορντεζιάνι στο 55′, με τον επιθετικό του Δικεφάλου του βορρά να έχει περάσει στο ημίχρονο στο παιχνίδι.

Ακολούθησαν δυο σημαντικές ευκαιρίες, μια για κάθε ομάδα. Στο 75′ ο Κωνσταντίνου για τον Θεσπρωτό και στο 81′ ο Γκροντζιάνι για τον ΠΑΟΚ απέτυχαν να δώσουν προβάδισμα στην ομάδα τους, με την αναμέτρηση να παίρνει διαφορετική τροπή, με το ματς να «ανοίγει», καθώς η διάθεση των γηπεδούχων να επιτεθούν έδωσε χώρους στους φιλοξενούμενους.

Θεσπρωτός: Κίναλης, Βαλέντε, Ντ’ Αλέσσιο, Γώγος, Γκανσιέρ, Ζιώγας (65′ Βαταμιδης), Ραμίρεζ (83′ Ζβι), Κωνσταντίνου, Σαραντίδης, Ρομέρο (83′ Διγκοζης), Στεργίου (60′ Λύγκας).

ΠΑΟΚ Β: Μπουργάνης, Τσοπούρογλου, Αποστολόπουλος, Κουλιεράκης, Παναγιώτου, Ουεντραόγκο, Γρόσδης (70′ Φασιδης), Χατζηστραβός (83′ Μελετίδης), Σπυρίδης (60′ Σαλαμουρας), Τζίμας, Πανίδης (46′ Γκορτεζιάνι).