ΑΕΛ - ΞΑΝΘΗ: Δείτε το γκολ της ΑΕΛ και τι έκανε τον Κούγια να βρεθεί στον αγωνιστικό χώρο (vids)

Δείτε γιατί ο Αλέξης Κούγιας με το σφύριγμα της λήξης του ημιχρόνου βρέθηκε στον αγωνιστικό χώρο.

Μπορεί το ημίχρονο της αναμέτρησης ΑΕΛ – Ξάνθη να ολοκληρώθηκε με προβάδισμα των γηπεδούχων όμως ο Αλέξης Κούγιας είχε τους λόγους του να είναι εκνευρισμένος. Η ΑΕΛ προηγείτο με 1-0 με το γκολ του Όγκμποε στο 26ο λεπτό, όμως στο φινάλε του ημιχρόνου έγινε κάτι που έκανε τον ιδιοκτήτη των γηπεδούχων να διαμαρτυρηθεί έντονα.

Δείτε το γκολ του Όγκμποε:

Το σφύριγμα της λήξης του ημιχρόνου ήρθε τη στιγμή που η ΑΕΛ έβγαινε στην επίθεση και συγκεκριμένα ο Ακούνια γινόταν κάτοχος της μπάλας και έτοιμος να απειλήσει την εστία της Ξάνθη. Ο Αλέξης Κούγιας διαμαρτυρήθηκε και αποβλήθηκε.