ΕΛΤΣΕ - ΓΡΑΝΑΔΑ 0-0: Βγήκαν από την επικίνδυνη ζώνη οι γηπεδούχοι

Χωρίς γκολ, αλλά με δύο αποβολές ολοκληρώθηκε ο αγώνας μεταξύ των δύο ομάδων.

Σ ένα επεισοδιακό παιχνίδι, που δεν είχε γκολ, αλλά είχε αποβολές και ένταση, Έλτσε και Γρανάδα έμειναν στο 0-0 στο «Μανουέλ Μαρτίνεθ Βαλέρο» για την 19η αγωνιστική της La Liga.

Οι γηπεδούχοι ήταν η καλύτερη ομάδα στο γήπεδο στο πρώτο ημίχρονο, όμως η τύχη δεν ήταν με το μέρος τους. Ο Καρίγιο σκόραρε στο 16′. αλλά το γκολ ακυρώθηκε από το VAR.

Πριν ολοκληρωθεί το πρώτο μέρος, ο προπονητής της Έλτσε, Ροντρίγκεθ αντίκρισε δεύτερη κίτρινη κάρτα και αποβλήθηκε.

Με το ξεκίνημα του δεύτερου 45λεπτου, ο Γκονθάλεθ αποβλήθηκε με απευθείας κόκκινη κάρτα και άφησε τους γηπεδούχους με δέκα παίκτες.

Η Γρανάδα εκμεταλλεύτηκε το αριθμητικό πλεονέκτημα και πήρε τον έλεγχο του αγώνα, όμως δεν κατόρθωσε ούτε εκείνη να βρει κάποιο τέρμα με αποτέλεσμα η «λευκή» ισοπαλία να είναι το τελικό αποτέλεσμα.

Έλτσε (πρ. Φρανσίσκο Ροντρίγκεθ): Μπαντία, Γκονθάλεθ, Μπίγκας, Παλάσιος, Μοτζίκα, Μασκαρέλ, Γκουμπάου, Παστόρε (54′ Βερντού), Τέτε Μορέντε (69′ Τζοσάν), Φιντέλ (69′ Μίγια), Καρίγιο (80′ Πιάτι)

Γρανάδα (πρ. Ρόμπερτ Μορένο): Μαξιμιάνο, Σάντσεθ, Τορέντε, Κίνι (64′ Ντίαθ), Νέβα, Πουέρτας (81′ Σόρο), Μίγια, Γκοναλόν (81′ Ρουίθ), Σουάρες, Μάτσις, Μολίνα