ΕΛΤΣΕ - ΒΙΓΙΑΡΕΑΛ 1-0: Ο Μπογιέ «ξέρανε» την Βιγιαρεάλ

Η Έλτσε επικράτησε με 1-0 της Βιγιαρεάλ χάρη σε γκολ του πρώην παίκτη της ΑΕΚ, Λούκας Μπογιέ και αποσπάστηκε έτι περισσότερο από την ζώνη του υποβιβασμού.

Η Έλτσε επικράτησε με 1-0 της Βιγιαρεάλ χάρη σε γκολ του πρώην παίκτη της ΑΕΚ, Λούκας Μπογιέ για την 21η αγωνιστική της La Liga και αποσπάστηκε έτι περισσότερο από την ζώνη του υποβιβασμού φτάνοντας στο +5.

Η Βιγιαρεάλ δεν παρουσίασε το καλό πρόσωπο των προηγούμενων αγώνων και ηττήθηκε με 1-0 στην έδρα της Έλτσε, παρ’ ότι ήταν λίγο καλύτερη από την αντίπαλό της. Παρ’ όλα αυτά, το γκολ του Λούκας Μπογιέ στο 78ο λεπτό, ο οποίος είχε μπει αλλαγή δώδεκα λεπτά νωρίτερα (μπήκε στην θέση του Λούκας Πέρεθ του ΠΑΟΚ), ήταν αρκετό ώστε να χαρίσει τη νίκη στην ομάδα του και να την βοηθήσει να φτάσει τις δύο σερί νίκες και τις πέντε συνολικά στην σεζόν.

Ο πρώην παίκτης της ΑΕΚ συμμετείχε σε γκολ για τρίτο σερί παιχνίδι πρωταθλήματος για την ομάδα του (2 γκολ και 1 ασίστ) για πρώτη φορά στην καριέρα του στην La Liga.

Έλτσε (πρ. Φρανθίσκο Ροντρίγκεθ): Μπαντία, Βερντού, Γκονθάλεθ, Μπαραγκάν, Μοτζίκα, Μασκαρέλ, Γκουμπάου (84′ Μαρκόνε), Τέτε Μορέντε (76′ Χοσάν), Μίγια, Καρίγιο, Πέρεθ (66′ Μπογιέ)

Βιγιαρεάλ (πρ. Ουνάι Έμερι): Ρούλι, Αλμπιόλ, Τόρες, Φόιτ (75′ Μάριο Γκασπάρ), Εστουπινιάν (75′ Αλφόνσο Πεντράθα), Καπουέ, Παρέχο (85′ Ιμπόρα), Γκόμεθ (69′ Τζάκσον), Α.Μορένο (85′ Ραμπά), Γκ. Μορένο, Πίνιο