ΜΑΡΚΟ ΓΚΡΟΤΕ: «Πρόβλημα... διαρκείας τα λίγα γκολ»

Οι δηλώσεις του προπονητή του Απόλλωνα Σμύρνης μετά το ματς με τον Βόλο

Ο Απόλλων Σμύρνης γνώρισε μία ακόμη ήττα, αυτή τη φορά από τον Βόλο, ο οποίος επικράτησε 1-0, με τον προπονητή της «Ελαφράς Ταξιαρχίας» να αναφέρεται στα προβλήματα της ομάδας του.

Ο Μάρκο Γκρότε, τόνισε πως παρά τις καλές εμφανίσει του, ο Απόλλων Σμύρνης δεν καταφέρνει να πετύχει κάποιο τέρμα, γεγονός που αποτελεί πρόβλημα… διαρκείας.

Αναλυτικά όσα δήλωσε

«Για 20 λεπτά στο α΄ημίχρονο ο Βόλος υπήρξε καλύτερος. Στη συνέχεια δημιουργήσαμε φάσεις, αλλά είναι εκνευριστικό που σε ένα ακόμα παιχνίδια δεν πετύχαμε γκολ.

Παραμένει ένα πρόβλημα διαρκείας για τον Απόλλωνα τα λίγα γκολ που έχει πετύχει κι αυτός είναι ο δρόμος που θα πρέπει να διανύσουμε το πως δηλαδή θα καταφέρουμε όχι μόνο να δημιουργούμε, αλλά και να αξιοποιούμε τις ευκαιρίες».