ΑΕΚ: Δεν έκανε τελική στο δεύτερο ημίχρονο κόντρα στον Βόλο

ΑΕΚ: Τραγικό το δεύτερο ημίχρονο κόντρα στον Βόλο με τις τελικές να είναι 0-7

Η ΑΕΚ ήταν τραγική στο δεύτερο ημίχρονο της αναμέτρησης με το Βόλο, καθώς δεν είχε ούτε μια τελική!

Η ΑΕΚ είχε δύο διαφορετικά πρόσωπα κόντρα στο Βόλο, πολύ καλή στο πρώτο μέρος με ένα γκολ, ένα χαμένο πέναλτι και συνολικά 9 τελικές προσπάθειες (οι 3 προς την εστία) και θλιβερή στο δεύτερο ημίχρονο, χωρίς καμία τελικά προσπάθεια.

Ο Βόλος την έπαιξε σαν την γάτα με το ποντίκι, οι τελικές ήταν 0-7 στο δεύτερο μέρος και πολύ λογικά, σύμφωνα με την ροή του αγώνα, η ομάδα της Μαγνησίας έφτασε στο μεγάλο διπλό με την εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Φαν Βέερτ.

Αξίζει να σημειωθεί ότι η ΑΕΚ δεν έκανε τελική ούτε όταν ο χρυσός σκόρερ του Βόλου αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη κάρτα στο 87ο λεπτό, αφού στον υπολειπόμενο χρόνο, η Ενωση αναλώθηκε σε απελπισμένες προσπάθειες, δίχως να φανεί απειλητική για την εστία του Παπαδόπουλου.