Χετάφε - Λεβάντε 3-0: Καθάρισε ο Ουνάλ

Χετάφε – Λεβάντε: Νίκη για τη Χετάφε με 3-0, απέναντι στην Λεβάντε, με πρωταγωνιστή τον Ουνάλ.

Με τον Ουνάλ να πετυχαίνει ντοπιέτα, η Χετάφε κατάφερε να κερδίσει την τελευταία Λεβάντε με 3-0, παίρνοντας ένα σημαντικό τρίποντο στην μάχη της παραμονής.

Η Χετάφε με τη νίκη της ανέβηκε στην 14η θέση, με παιχνίδι περισσότερο από τις ομάδες που την ακολουθούν, ενώ η Λεβάντε μέτρησε μια ακόμη ήττα της, την 13 και παραμένει στην τελευταία θέση της κατάταξης στην La Liga.

Οι γηπεδούχοι μπήκαν πολύ δυνατά στην αναμέτρηση και κατάφεραν να βρουν γκολ απ’ τα… αποδυτήρια με τον Ουνάλ, να κάνει το 1-0 μόλις στο πρώτο λεπτό της αναμέτρησης.

Ο ίδιος παίκτης κατάφερε να εκμεταλλευτεί την καλή εικόνα της ομάδας του και στο 29ο λεπτό κατάφερε να κάνει το 2-0, σκορ με το οποίο οι δύο ομάδες πήγαν στα αποδυτήρια.

Ίδιο ήταν το σκηνικό και στο δεύτερο μέρος με του γηπεδούχους να είναι καλύτεροι, καταφέρνοντας να κάνουν και το 3-0, λίγο πριν το τέλος της αναμέτρησης με τον Αλένια.

Χετάφε (3-5-2): Σόρια, Τζένε, Μίτροβιτς, Κουένκα, Σουάρεθ, Αλένια, Αραμπάρι, Μαξίμοβιτς, Ολιβέιρα Μιραμόντες, Ουνάλ, Ραμίρεζ (46’ Μαγιοράλ)

Λεβάντε (3-4-3): Φερντάντεζ, Βέζο, Ντουάρτε (46’ Κάσερες), Πόστιγκο, Πούμπιλ Πάγιες, Πεπέλου, Ραντόχα, Κλέρκ, Ντε Φρούτος, Μπάρντι, Μάρτι