Σεντ Ετιέν - Μονπελιέ 3-1: Το γύρισε και το τελείωσε σε 10 λεπτά

Σεντ Ετιέν: Την Μονπελιέ κέρδισε η Σεντ Ετιέν με 3-1.

Από την τελευταία θέση του βαθμολογικού πίνακα ξεκόλλησε η Σεντ Ετιέν, μετά τη νίκη της απέναντι στην Μονπελιέ, την οποία και κέρδισε με 3-1, κάνοντας ανατροπή στα τελευταία λεπτά της αναμέτρησης.

Οι «Στεφανουά» δίνουν τη δική τους μάχη για την παραμονή στη Ligue 1 και στον αγώνα απέναντι στη Μονπελιέ, κατάφεραν να βρουν την δεύτερη σερί νίκη τους και 4η συνολικά, ανεβαίνοντας στην 19η θέση του βαθμολογικού πίνακα.

Οι γηπεδούχοι βρέθηκαν από νωρίς με τη πλάτη στον τοίχο, καθώς ο Γουαχί κατάφερε να σκοράρει μόλις στο 11ο λεπτό, βάζοντας τις βάσεις για μια νίκη που θα έβαζε την ομάδα του στις θέσεις που οδηγούν στην Ευρώπη.

Η συνέχεια όμως δεν ήταν ανάλογη για την Μονπελιέ, καθώς η Σεντ Ετιέν έδειχνε να ελέγχει πλήρως την αναμέτρηση, τόσο σε κατοχή, όσο και σε τελικές προσπάθειες.

Παρά την πίεση όμως το γκολ δεν ερχόταν, παρ’ όλα αυτά δεν το έβαλε κάτω και δικαιώθηκε, πρώτα με τον Χαμούμε στο 82ο λεπτό, ο οποίος έκανε το 1-1, ενώ λίγο αργότερα και στο 90 και 90+2’ οι Νόρντιν και Κάζρι πέτυχαν δύο ακόμη γκολ, ολοκληρώνοντας μια μεγάλη ανατροπή.